Harmónia Centrum
Eljön hozzánk az egészségéért?
1055 Budapest, Markó utca 11
H-P: 8.00-19.00
Mi fáj? Mi a panasza?
Hatékony gyógymód kereső...
Főoldal / Pajzsmirigy betegség / Pajzsmirigy túlműködés / Pajzsmirigy túlműködés gyógyszer

Pajzsmirigy túlműködés gyógyszer nélküli eredményes kezelése

Pajzsmirigy túlműködésnél a pajzsmirigy az egyensúlyi működésnél több pajzsmirigyhormont termel. A pajzsmirigyhormonok túlzott termelése pedig a szervezet felgyorsult működését okozza. Ez többek között az anyagcsere felgyorsulását jelenti. Ennek legfőbb tünete a felgyorsult anyagcsere miatti hirtelen fogyás. Akár néhány hét alatt is 5-10 kilót fogyhat anélkül, hogy az étvágya romlana. Ugyanannyit eszik, mégis hirtelen fogyhat akár 5-10 kilót is.

Mégpedig azért, mert az anyagcsere felgyorsulása miatt jóval gyorsabban végigmegy az emésztőrendszerében az elfogyasztott élelmiszer. Az élelmiszerben lévő tápanyagok viszont nem épülnek be a szervezetébe, hanem napi többszöri ürítéssel eltávoznak. A fogyás és a napi többszöri ürítés gyakran hasmenéssel is együtt járhat. Ez pedig nemcsak gyors fogyással, hanem fáradtsággal, gyengeséggel is együtt jár.

A túlműködő pajzsmirigy másik fontos tünete a szív felgyorsult működése, a szapora pulzus. A pulzus percenként akár 100 felé is emelkedhet, miközben 60-80 közötti a normális. A szív szapora működése a szív egyenetlen működéséhez, szívritmuszavarhoz és szívelégtelenséghez is vezethet a túlműködő pajzsmirigy kezelése nélkül.

Mit tehet a túlműködő pajzsmirigy egyensúlyi működésének helyreállításáért?

Pajzsmirigy túlműködés kezelése

A túlműködő pajzsmirigy kezelésének többféle lehetősége is van.

Pajzsmirigy túlműködés kezelése gyógyszerrel

A túlműködő pajzsmirigy gyógyszeres kezelésénél gyógyszer szedésével igyekeznek visszaállítani a pajzsmirigy egyensúlyi működését.

A gyógyszerek szedésével csökkentik a pajzsmirigy hormontermelését. Erre alkalmas a Metothyrin. Ezt a gyógyszert használják a leggyakrabban. Ebből naponta 1,5-3 tablettát kell bevenni a kezelőorvos utasításának megfelelően. Ritkán jelentkeznek mellékhatásai, viszonylag gyakori azonban a kiütések megjelenése. Ha ezeket a kiütéseket a Metothyrin okozta, akkor ezt a gyógyszert nem szedheti tovább. Ilyenkor helyette a Propycilt érdemes szedni. Ezek a gyógyszerek a pajzsmirigy termelés mérséklésére lassan hetek alatt fejtik ki hatásukat.

A Metothyrin szedésénél láz és torokfájás is jelentkezhet. De még tünetmentességnél is érdemes kéthetente megnézni a fehérvérsejtek számának alakulását. Különösen fontos ez a gyógyszer szedésének kezdetekor. Jelentkezhet még mellékhatásként ízületi és izomfájdalom is. Ezen mellékhatásaival együtt is azt mondják az orvosok, hogy a Metothyrin kiváló gyógyszer. Bármennyire is így lehet ez, akkor is idegen anyagot jelent a szervezetben, és lehetnek mellékhatásai.

Ha túlműködő pajzsmirigy hatására a felgyorsult szívműködés szapora pulzussal és vagy magas vérnyomással jár együtt, akkor ezt is mérsékelni kell. Erre szolgál a béta blokkolók szedése. Ezeknek is vannak azonban mellékhatásai, és asztmával küzdők nem is vehetik be ezeket a béta blokkolókat. Számukra például a Verapamilt írja fel a szakorvos.

Ha pedig a felgyorsult szívműködés mellett még állandó idegesség, álmatlanság is jelentkezik, akkor kezelőorvosa nyugatót is felír majd.

A pajzsmirigy túltermelést csökkentő, a pulzust csökkentő és a nyugtató gyógyszerek tüneti kezelését addig javasolt szedni, amíg meg nem szűnnek a tünetek. Nem áll vissza egyensúlyi működésre a pajzsmirigy hormontermelése, nem csökken a pulzus a nyugalmi 70 alá, és nem múlik el az idegesség, az álmatlanság.

A pajzsmirigy autoimmun gyulladásával együtt járó túlműködéskor egy, másfél év gyógyszerszedés után van esély arra, hogy elhagyható a gyógyszer. A pajzsmirigy túlműködés kiújulásának az esélye azonban igen magas, kb. 50%-os a gyógyszerszedés abbahagyása utáni néhány hónapban.

Dohányzás és a pajzsmirigy megnagyobbodása fokozza a túlműködés kiújulásának a veszélyét.

A gyógyszeres kezelés eredménytelenségekor a szakorvos jódizotópos kezelést is javasolhat
Ennek során jódizotópot (radioaktív jódot) juttatnak a szervezetbe szájon át szedve. Ezt a sugárzó izotópot a pajzsmirigy felveszi. A sugárzás pusztítja a pajzsmirigy sejtjeit, és csökkenti annak a méretét. A pajzsmirigy sejtjeinek pusztításával elérhető a pajzsmirigy esetleges megnagyobbodásának a csökkenése és a hormontermelés csökkenése is. A pajzsmirigyhormonok túltermelődésének csökkenésével néhány hét vagy hónap alatt elérhető a pajzsmirigy egyensúlyi működése. Arra kell itt figyelni, hogy nehogy túlságosan nagymértékben csökkenjen le a pajzsmirigyhormonok termelése, és nehogy átforduljon alulműködésbe.

Ennek a kockázata azonban még gondos kezelésnél is jelentős. Az izotópos kezelés következményeként ugyanis 10 éven belül 50%-os arányban előfordulhat a pajzsmirigy alulműködése. Vagyis a pajzsmirigy túlműködése a jódizotópos kezelés hatására alulműködésbe fordul át. Az orvosok ez pajzsmirigyhormon termelést fokozó gyógyszeres kezeléssel kezelik.

Ha az izotópkezelésre sem áll helyre a pajzsmirigy egyensúlyi működése, akkor pajzsmirigy műtétre is sor kerülhet. Ennek során a túl sok pajzsmirigyhormont termelő pajzsmirigy egy részét eltávolítják. Ezzel próbálják elérni az egyensúlyi működésnek megfelelő hormontermelést.

Pajzsmirigy túlműködés kezelése gyógyszer nélkül, életmódja átalakításával

Életmódja átalakítása azért fontos, mert ezzel a gyógyszerek mellékhatása nélkül tudja segíteni túlműködő pajzsmirigye egyensúlyi működésének helyreállítását. Akár önmagában, a gyógyszeres kezelés nélkül is visszaállhat pajzsmirigye egyensúlyi működése. Erre különösen jó esélye van a pajzsmirigy túlműködés kezdetén, kismértékű pajzsmirigy túlműködésnél.

Ha pedig a gyógyszeres kezelés mellett alakítja át életmódját is pajzsmirigye egyensúlyi működésének a helyreállítására, akkor kisebb mennyiségben kell szedni a gyógyszereket, és életmódja átalakításával hamarabb visszaállhat pajzsmirigye egyensúlyi működése. Ennek egyik fő előnye lehet, hogy elhagyhatja a gyógyszeres kezelést.

Ne napozzon és ne dohányozzon!

Túlműködő pajzsmirigynél fontos, hogy ne napozzon, és minél kevesebbet legyen a napon. Fontos az is, hogy ne dohányozzon. Azért, mert a dohányzás a pajzsmirigy túlműködését, a szem kidülledését nagymértékben elősegítheti.

Kerülje a jód fogyasztását!

Autoimmun pajzsmirigy gyulladás által okozott túlműködésnél mindenképp kerülni kell a jódot tartalmazó élelmiszerek fogyasztását, jódtartalmú gyógyszerek szedését. Ezek ugyanis a pajzsmirigyhormonok termelődésének fokozásával elősegíthetik a pajzsmirigy túlműködését.

Fogyasszon több fehérjét!

A pajzsmirigy túlműködésének csökkenésével a felgyorsult anyagcsere is lassul, ezért a fogyás elmúltával lassú súlygyarapodás is megindulhat. Éppen ezért ennek az elkerülésére érdemes kevesebb szénhidrátot és zsírt, elsősorban kevesebb telített zsírt és több fehérjét tartalmazó étrendet tartani.

Mozogjon többet!

A rendszeres mozgással eredményesen segítheti a felesleges kalóriák elégetését. A plusz kilók leadása pedig az egyik legjobb útja a pajzsmirigy túlműködés gyógyszer nélküli eredményes kezeléséhez.

Kezelje eredményesebben a stresszt!

A pajzsmirigy túlműködésének gyakori oka az állandó stressz, az idegesség, a rohanás, a határidők szorítása. Ha megtanulja eredményesebben kezelni a stresszt, akkor jóval kevesebb stresszhormon fog termelődni a szervezetében, és ez nemcsak immunrendszerét erősíti, hanem túlműködő pajzsmirigye egyensúlyi működésének a helyreállítását is meggyorsíthatja. Emellett pedig elősegítheti pajzsmirigye egyensúlyi működésének a megőrzését tartósan is.

Érdemes megtanulni több stresszkezelő technikát, például a relaxációt, a meditálást, az autogén tréninget, az agykontrollt vagy bármilyen más technikát, és ezek közül tartósan azt használni a stresszes helyzetek kezelésére, ami Önnél láthatóan a legjobban beválik.

Egészséges, sok zöldséget, gyümölcsöt, sok rostot és kevés telített zsíradékot, előre elkészített félkész és késztelt, felvágottat és édességeket tartalmazó étrendjével, rendszeres mozgással és a stressz eredményesebb kezelésével nemcsak immunrendszerét erősítheti, hanem emésztőrendszere működését is támogatja. Ezzel együtt pedig pajzsmirigye egyensúlyi működésének helyreállítását és megőrzését is segítheti.

A pajzsmirigy túlműködés gyógyszerek nélküli természetes kezelése mellékhatások nélkül visszaadhatja pajzsmirigye egyensúlyi működését.

Pajzsmirigy túlműködés gyógyszer nélküli kezelésében kéri Benke Rita természetgyógyász támogatását?

Benke Rita természetgyógyászPajzsmirigy túlműködését és egészségi állapotát felmérő konzultációjára előzetes bejelentkezés alapján 30 év természetgyógyászati tapasztalatával várja Rita.

  • Munkaidőben hívja a +36-1-269-2946-os telefonszámunkat.
  • Vagy töltse ki az űrlapot. Az űrlapon adja meg elérhetőségét, és kollégánk hamarosan visszahívja Önt.

Túlműködő pajzsmirigye állapotát felmérő konzultációján részletes állapotfelmérésre kerül sor. Ennek alapján megállapítható, hogy

  • mi lehet az oka pajzsmirigye túlműködésének. Miért olyan fontos ez? Azért, mert a mellékhatásoktól terhelt tüneti kezelés helyett a túlműködés okának kiderítésével és annak megszüntetésével tartósan és mellékhatásoktól mentesen megszabadulhat panaszától, és visszanyerheti pajzsmirigye egyensúlyi működését. A gyógyszeres tüneti kezelés helyett az oki kezelés mellékhatásoktól mentes, tartós gyógyulást hozhat.
  • Kiválasztjuk a pajzsmirigye egyensúlyi működését helyreállító sikeres kezeléshez milyen természetgyógyászati kezeléseket használhatunk.
  • Megbeszéljük, hogy milyen életmódbeli változásokkal érhetünk el sikert túlműködő pajzsmirigye egyensúlyi működésének helyreállításáért.

Rita szeretettel várja. Eljön hozzá a túlműködő pajzsmirigy gyógyszeres kezelése helyett pajzsmirigye mellékhatások nélküli egészséges működéséért?

Gyógyulásához kérjen információt most, mert egészsége a legdrágább kincse, és így tudunk segíteni

Az Ön neve*:
E-mail címe*:
Telefonszáma*:
Üzenete*:

A *-gal jelölt mezőket mindenképp töltse ki!
Adatait bizalmasan kezeljük. Harmadik félnek nem adjuk ki. 2 munkanapon belül visszahívjuk.

         
Harmónia Centrum a médiában: