Harmónia Centrum
Nyaki idegbecsípődés megszüntetése
1055 Budapest, Markó utca 11
H-P: 8.00-19.00
Mi fáj? Mi a panasza?
Hatékony gyógymód kereső...
Főoldal / Reumatológia / Derékfájás kezelése / Idegbecsípődés kezelése / Nyaki idegbecsípődés kezelése

Nyaki idegbecsípődés kezelése gyógytornával, nyakmasszázzsal

A nyaka becsípődött, és éktelenül fáj?

  • Vagy a vállába, karjába sugárzik ki az égő fájdalom?

Nyak becsípődés hogy alakul ki?

nyaki idegbecsípődésA nyakában egy hirtelen, rossz mozdulattól is becsípődhetett az ideg. Például egy hirtelen fejmozdulattól is könnyen becsípődhet a gerinccsatornából kilépő ideg.

De hogyha ülőmunkát végez, és egy irodában dolgozik, ahol a monitor rosszul van beállítva, és állandóan lefelé kell néznie a képernyőt, akkor a hosszan tartó, tartós terheléstől is becsípődhet a gerincvelőből kilépő ideg.

Például a porckorongok belső kocsonyás magjának kitüremkedésével. Azért, mert ez a kitüremkedő rész nyomhatja a gerincvelőből a nyakcsigolyák oldalsó részén kilépő ideggyököt.

Mi okozhatta nyaka becsípődését?

Derítse ki a nyaki idegbecsípődés okát 3 lépésben!

Hogyan fáj a nyaka? Milyen mozdulat fájdalmas? Kisugárzik a fájdalom? Mikor enyhül, mikor erősödik?

  1. nyaki idegbecsípődés okaiTöltse ki a nyak becsípődés okát feltáró részletes kérdőívét. Kattintson a képre kérdőívéért!
  2. nyakfájás okai kérdőíve kitöltésével és válaszai kiértékelésével derítse ki az idegbecsípődés okát! Válaszai kiértékelésében tudunk Önnek segíteni 13 éves szakmai tapasztalatunkkal. Akkor, ha elküldi nekünk a kitöltött kérdőívét.
  3. Az idegbecsípődés okának megismerése után pedig ne halogassa a vállába, karjába kisugárzó fájdalom kiváltó okának megszüntetését.

Minél hamarabb eljön hozzánk, annál kisebb fájdalommal, és annál hamarabb meg tud szabadulni a fájdalmas zsibbadástól. Segíthetünk Önnek is a karjába kisugárzó zsibbadás nélkül élni?

Mik lehetnek a nyaki idegbecsípődés tünetei?

1. Nyilalló, szúró fájdalom a becsípődött nyakban

Akár egy hirtelen mozdulatra munka vagy sportolás közben, akár tartós terhelésre csípődik be az ideg a nyaki gerincen, a legfőbb tünet a napokig is eltartó nyilalló, szúró fájdalom a nyakában, az ideg becsípődésének helyén.

2. Fájdalom kisugárzása

fájdalmas nyak vizsgálataEz a szúró nyakfájdalom nemcsak helyileg okoz azonnali fájdalmat, hanem sokszor ki is sugárzik a becsípődött ideg által beidegzett vállba, lapockába, vagy akár a karba is.

3. Zsibbadás, bizsergés

Gyakori tünet a bizsergés, a zsibbadás a nyakban és a becsípődött ideg által beidegzett területen.

4. Izmok gyengesége

A becsípődött ideg izmokat idegez be, ezért ezek az izmok is érezhetően gyengébbek lesznek a becsípődés után. Az izmok görcsbe rándulnak, begyulladnak. Persze nem azonnal, hanem később, az érzékelés romlásával.

5. Csökken a kar mozgásterjedelme

Az érintett izmok gyengesége befolyásolja a váll és a kar mozgását is. Ügyetlenebb, sutább lesz a keze, csökken a kar mozgásterjedelme is.

Talán nem azonnal tűnik ez fel. Csak azt veszi észre, hogy gondot okoznak olyan mozdulatok, amelyekkel korábban semmi gondja nem volt.

Becsípődött nyak kezelése hogyan történik?

nyakcsigolyák mobilizálásaA becsípődött nyak kezelése mindig a becsípődés okától függ. Nem a tünetet, az érzett fájdalmat és a zsibbadást kell elnyomni fájdalomcsillapítókkal, hanem a becsípődés kiváltó okát kell megkeresni, és megszüntetni. Ha zsibbadás kiváltó okát kideríti és megszünteti, akkor a fájdalmas zsibbadás nem is fog visszatérni. Derítse ki a kérdőív kitöltésével nyakfájása kiváltó okát!

Természetesen az égő, szúró fájdalmat csökkenteni, csillapítani kell ahhoz, hogy az ideg becsípődésének kiváltó okát, az ideg nyomódását meg tudja szüntetni.

A nyak becsípődésekor egy éles, szúró fájdalmat érez. Ilyenkor a legjobb, ha pihenteti a nyakát, és nem mozgatja néhány percig. Sokszor már ettől is érezhetően enyhül a szóró fájdalom. Egész nap azonban nem maradhat így, ezért a pihentetést követően arra figyeljen oda, hogy lassan, finoman, kerülve minden hirtelen modulatot, mozgassa a fejét.

nyaki idegbecsípődés kezeléseFájdalmas nyakának óvatos masszírozása is segít a feszes, görcsbe ránduló nyakizmok feszességének oldásában a vérkeringés felgyorsításával. Ehhez nincs szüksége gyógymasszőrre. Saját maga vagy valamelyik családtagja is segíteni tud fájdalmas nyaka óvatos masszírozásával.

Ha másnapra jelentősen csökken a fájdalma, és mozgatni is tudja a fejét, akkor nyakának idegbecsípődése várhatóan meggyógyul néhány nap alatt magától is. Nincs szükség a fájdalom külön kezelésére.

Ha viszont a harmadik napra sem csökken érezhetően a fájdalma, és nem tudja könnyebben mozgatni a fejét, és nem javul karja mozgathatósága, akkor feltétlenül menjen el a háziorvosához vagy egy reumatológushoz.

Becsípődött nyakára a szakorvos fájdalomcsillapító gyógyszert tud adni. Ez azonban csak a fájdalmat nyomja el, és nem szünteti meg az ideg nyomódását.

nyaki idegbecsípődés masszázsaA görcsös nyaki izmok feszessége jelentősen mérsékelhető a nyak masszázsával. Ha az alsó csigolyák körüli valamelyik izom görcsbe rándulása, feszessége nyomja a csigolya résein kilépő ideggyököt, akkor kineziológiai tapasz ragasztásával is csökkenteni lehet a feszülő izom fájdalmát, és lazítani az izmot. Ha a felső nyakcsigolyánál kilépő valamelyik ideggyök nyomódik, és a fájdalom nem a vállába, karjába sugárzik ki, hanem a tarkójába, akkor valószínűleg a haja miatt erre a területre nem lehet kineziológiai tapaszt felragasztani.

A gyógyszeres fájdalomcsillapítás és sok esetben a felragasztható kineziológiai tapasz is „csak” fájdalma mérsékléséhez elég. Becsípődött nyaka fájdalmának megszüntetéséhez az idegbecsípődés okát kell kideríteni, és ezzel az ideg nyomódását kell megszüntetni.

  • Ehhez meg kell találni az idegbecsípődés pontos helyét, és célzott nyaktorna gyakorlatokkal vagy pedig nyakmasszázsal kell felszabadítani az ideget a nyomás alól.
  • A célzott nyaktorna nemcsak megerősíti nyaki izmait, amelyek így már stabilabban és erősebben képesek lesznek tartani a csigolyák közötti porckorongok rostos gyűrűit kívülről, hanem az egymás melletti csigolyákat összekötő szalagokat, és kisízületeket is megtornáztatják, és erősítik. Ennek az lehet a hatása, hogy a csigolyák stabilabban kapcsolódnak egymáshoz, és ezek a kisízületek a csigolyák közötti porckorongokat is jobban tartják.
  • A célzott nyaktorna gyakorlatok nyújtó, lazító gyakorlatokat is tartalmaznak. Ezzel pedig az izmok és szalagok hosszának, rugalmasságának növelésével megszűnik az izmok görcsös összehúzódása. Nehezebben fognak elfáradni, ezért nagyobb terhelést fognak elbírni. Ezért a hosszabb, rugalmasabb, nagyobb terhelést bíró izmok, kisízületek nem fogják nyomni a gerincvelőből kilépő idegeket, és megszűnik az ideg nyomódása.
  • Persze nyaka tornáztatása nem egyetlen alkalom, hanem rendszeres kell, hogy legyen, legalábbis mindenképp több alkalomra van szüksége. A gyógytornász személyre szabott gyakorlatsort állít össze Önnek, és ezek otthoni rendszeres végzésével megerősítheti és nyújthatja, lazíthatja is nyaki izmait, a szalagokat, és a csigolyák közötti kisízületeket.
  • A rendszeres gerinc és nyaktornával megerősített izmai és szalagjai megerősítik és megnyújtják, ellazítják annyira nyaki gerince melletti izmokat, hogy azok képesek lesznek stabilabban tartani nyaki gerincét, a nyakcsigolyák közötti porckorongokat, és így megerősített nyaki izmai segítségével fejének a tartása és mozgatása is kisebb terhet fog jelenteni nyaki gerincének.
  • Ennek pedig az lesz a következménye, hogy nyakát sokkal kevésbé fogja veszélyeztetni a gerincvelőből kilépő ideggyökök becsípődésének veszélye.

Nyaki idegbecsípődés meddig tart?

stresszoldás a nyakizmokbanPontos időt nem lehet mondani erre, mert a becsípődéstől, az ideget érő nyomástól függ. Azt tudjuk biztosan mondani, hogy az ideget érő nyomás megszűnéséig, vagy pedig a megszüntetéséig tart. Az ideget érő nyomás megszűnésével a tünetek, a fájdalom is megszűnik. Ugyanakkor az ideget érő erős nyomás lassabban szűnik meg, és megszüntetni is nehezebb.

Általánosságban azt mondhatjuk, hogy a legtöbbször pihentetésre már néhány nap alatt is megszűnhet az ideg nyomódása, és ezzel elmúlik a fájdalom is. Hetekig is tarthat azonban az érzett fájdalom. 

A nyaki gerinc körüli izmok és szalagok ellazításával, masszázsával fel lehet úgy lazítani a gerinc körüli ízületeket, hogy még a kimozdult gerinccsigolyát is a helyére lehet tenni. És ezzel pedig megszűnik az ideg nyomódása is. Kisebb fájdalomnál ehhez sokszor egyetlen kezelés is elég. Több kezelés azonban erősebb fájdalmat is képes elmulasztani, hisz több masszázzsal még jobban el lehet lazítani a gerinc körüli ízületeket, és így könnyebb visszahelyezni a kimozdult csigolyát is az eredeti helyére.

Nyaki idegbecsípődése okának kiderítésével szeretné megszüntetni fájdalmát?

  • Deli Mónika gyógymasszőrMilyen nyaki fájdalmai vannak?
  • Kisugárzik a fájdalom a vállába, karjába, vagy tarkójába?
  • Becsípődött nyakának fájdalma mellett milyen tüneteket tapasztal még?
  • Jelentkezzen be nyaki idegbecsípődése okát feltáró konzultációra Deli Mónika gyógymasszőrünkhöz.
  • A becsípődött ideg pontos okának feltárásával gyógymasszőrünk nyakmasszázsra alapozott személyre szabott kezelési tervet állít össze Önnek nyaki idegbecsípődésének megszüntetésére. Ha szükségesnek látja, akkor gyógytornát is javasol nyaka fájdalmának és zsibbadásának megszüntetésére és fájdalommentességének a megőrzésére.
  • Előzetes bejelentkezés alapján várja Önt gyógymasszőrünk.
  • Munkaidőben hívja a +36-1-269-2946-os telefonszámunkat. Kérdéseire válaszol munkatársunk.
  • Vagy töltse ki az űrlapot. Az űrlapon adja meg elérhetőségét, és kollégánk visszahívja Önt!

Gyógyulásához kérjen információt most, mert egészsége a legdrágább kincse, és így tudunk segíteni

Az Ön neve*:
E-mail címe*:
Telefonszáma*:
Üzenete*:

A *-gal jelölt mezőket mindenképp töltse ki!
Adatait bizalmasan kezeljük. Harmadik félnek nem adjuk ki. 2 munkanapon belül visszahívjuk.

         
Harmónia Centrum a médiában: