Harmónia Centrum
Eljön hozzánk az egészségéért?
1055 Budapest, Markó utca 11
H-P: 8.00-19.00
Mi fáj? Mi a panasza?
Hatékony gyógymód kereső...
Főoldal / Ortopédia / Lúdtalp kezelése / Bokasüllyedés kezelése

Bokasüllyedés kezelése

Bokasüllyedés azért okoz lábdeformitást, mert a lábfej kifelé dől. A boka pedig befelé. A befelé dőlő boka miatt a lábfej hosszboltozata idővel lelapul, és közelebb kerül a talajhoz. A hosszboltozat lelapulása miatt a boltozatot tartó talpi bőnye szalag megnyúlik, és fájdalmas lehet a járása.

A sarok dőlhet kifelé, de akár befelé is. A lényeg az, hogy a sarok és a boka is a normálistól eltérően áll, ami minden lépésnél fájdalmat okozhat a talpi izmok és inak elfáradásakor. Ez az elfáradás pedig idővel egyre hamarabb bekövetkezik a nap folyamán. Előbb csak este érzi talpa fájdalmát, később pedig egyre korábban. Különösen akkor, ha egész nap talpon van. Akkor, ha nem kezeli időben a befelé dőlő boka süllyedését.

Bokasüllyedés a befelé dőlő boka miatt

A bokasüllyedés okozta lábfej deformációnál a lábfej 26 csontját összekötő ízületek, ínak és szalagok, valamint a lábfejben futó izmok a lesüllyedt hosszboltozattal rossz pozícióban tartják a lábfejet. A sarokcsonttól egészen a lábujj csontjaiig. Ráadásul a lábfejre nehezedő testsúly minden lépéskor terheli a deformálódott lábfejet. Az esetleges túlsúly pedig még tovább rontja a lábfej deformációját és erősíti a fájdalmát.

Bokasüllyedés mikor alakulhat ki?

  1. A legtöbb esetben befelé dőlő boka lehet veleszületett, a szülőktől genetikailag örökölt.
  2. Kialakulhat azonban gyerekkorban is. A 3-6 éves gyerekek 50-60%-ának van bokasüllyedése a befelé dőlő boka miatt. A gyerek járása közben megerősödnek a lábfej izmai, ínai és szalagjai, és ez kialakíthatja egészséges lábboltozatát. A lábfej izmainak megerősítését és az egészséges hosszboltozat kialakulását segítheti elő az egyenetlen talajon való mezitlábas járással, valamint a lábszár és lábfej tornájával. A lábfej torna segíti a befelé dőlő boka korrigálását, valamint a hosszboltozat tartós süllyedésének a megelőzését. Otthon is végezhető, rendszeres lábfej tornával megelőzheti a lúdtalp kialakulását.
  3. Megjelenhet felnőttkorban is a boka süllyedése.

Befelé dőlő boka szövődménye lehet

A befelé dőlő boka süllyedésének gyakori szövődménye a bütyök és kalapácsujj kialakulása is. Ezek a deformitások pedig később állandó fájdalmat és járási problémákat okozhatnak majd. Ezért érdemes megelőzni a kialakulásukat.

Bokasüllyedésnél a bokacsontok elmozdulása lehet mindkét oldalon egyformán, szimmetrikusan elmozdult. Lehet azonban aszimmetrikus is, amikor a két oldalon eltérő mértékű a bokacsontok elmozdulása.

A gyerekkorban kialakuló befelé dőlő boka panaszának kezeletlensége esetén pedig idővel a korábban már említett lúdtalppal, bütyökkel és kalapácsujj kialakulásával járhat együtt a lábfej tartós deformálódása.

Bokasüllyedés és lúdtalp ugyanaz?

Nem, nem teljesen ugyanaz. Azonban a közbeszédben sokszor ugyanazt értik alatta a lábfej fájdalommal küzdők. És nem is tévednek olyan nagyot. Azért, mert ha a bokasüllyedést nem kezelik időben, akkor 10 kezeletlen lesüllyedt bokából 8-9 lúdtalppá alakul át.

Vagyis a bokasüllyedés miatt befelé dőlő boka hosszboltozat süllyedéssé, lúdtalppá alakul. Ezért a bokájuk süllyedésével küzdők 80-90%-a előbb-utóbb lúdtalppal is küzd. Ezért szinte ugyanazokat érinti a boka süllyedése és a lúdtalp okozta lábfej fájdalom. Nehéz megkülönböztetni a kettőt egymástól.

A boka süllyedése tehát más módon alakul ki, más okozza, mint a lúdtalpat. A vége azonban kezeletlen bokasüllyedésnél is a hosszboltozat lesüllyedése, a lúdtalp. És emellett még a bütyök vagy a kalapácsujj kialakulása is jóval nagyobb arányú.

Ezért érdemes a bokasüllyedés kezelésével időben felkeresni egy lábfej deformitásokkal foglalkozó ortopédust vagy gyógytornászt. Panasza időbeli kezelésével ennek a három fájdalmas lábfej deformitásnak a kialakulását előzheti meg.

Mik lehetnek a bokasüllyedés okai?

A befelé dőlő bokasüllyedés leggyakrabban a gyerekkorban alakul ki. Azért, mert a lábfej, a lábboltozat és az ízületek kialakulása még folyamatban van. A felállás után, a járás tanulásának időszakában a gyerek a teljes talpát terheli. Azért, nem alakult még ki a lábfej boltozatos szerkezete. A lábfej lábboltozatot tartó izmai, ínai és szalagjai még nem erősödtek meg, és nem tartják még stabilan a lábfejet.

A befelé dőlő bokasüllyedés nagyon gyakori panasz a 3-6 éves gyerekeknél. A lábboltozat kialakulatlansága és a lábboltozatot tartó izmok fejletlensége miatt minden második gyerek a befelé dőlő bokasüllyedés panaszával küzd. 6 éves kor alatt azonban a láb boltozatát tartó izmok és ínak megerősítésével a befelé dőlő boka süllyedésének folyamata megállítható, sőt vissza is fordítható, és a gyerek lábának és lábfejének tornáztatásával egészséges lábboltozat alakítható ki. Olyan lábboltozat, ami nem fog majd panaszt okozni felnőttkorban.

A bokasüllyedés okai között több lehetséges okot is találhat. Önnek mi okozhatja bokasüllyedésből származó lábfej és talpfájdalmát?

Örökletes tényezők, családi hajlam

Ha valamelyik szülője bokasüllyedéssel vagy valamilyen más lábdeformitással küzd, akkor az átlagosnál jóval nagyobb a veszélye annak, hogy kialakul a boka süllyedése. Azért, mert ilyenkor nagyobb veszélye annak, hogy lazább kötőszöveteket örökölt a szüleitől. Ez adottság, ezen nem tud változtatni.

Gyenge láb és lábfej izmok a bokasüllyedés talán leggyakoribb oka

Azt is könnyen beláthatja, hogy ha gyengék a láb és a lábfej izmai, akkor nagyobb a veszélye a befelé dőlő boka kialakulásának. A kezelés elmaradásával idővel súlyos bokasüllyedés fájdalom alakulhat ki. Gyerekkorban, 6 éves korig a lábszár és lábfej izmainak tornáztatásával a láb és a lábfej izmai és inai megerősíthetők. Annyira, hogy egészséges lehet a lazább kötőszöveteket örökölt és gyenge lábfej izmokkal rendelkező gyerek lábfeje is.

Kényelmetlen cipőviselet

A sarok nélküli, a talpat alulról rugalmasan alá nem támasztó talpú lábbelik viselése rontja a lábfej ízületeinek szabad mozgását és normális fejlődését, ezért nagyobb a veszélye a befelé dőlő boka kialakulásának. A tartósan kényelmetlen, rossz cipőviselet gyenge lábfej izmokkal kezelés nélkül súlyos bokasüllyedés kialakulásához vezethet.

Túlzott, gyakori cipőhordás gyerekkorban

Gyerekkorban a bokasüllyedés ellen nagyon jó a mezitláb járás. Mezitláb járás közben, különösen egyenetlen talajon, mozognak, erősödnek a lábfej izmai, és kialakul az egészséges lábfej, ami fájdalommentes járást biztosít majd. Ez azonban nem fog menni a lábfej izmainak tornáztatása nélkül. Ugyanis a járás közben kialakuló lábfej izmainak, ínainak, ízületeinek, szalagjainak és csontjainak kell a cipő szorítása nélküli szabad mozgás.

Ha a lábfej ízületeinek szabad mozgását a szűk, kényelmetlen cipők nehezítik, akkor a lábfej ízületeinek egészséges fejlődése nem alakul ki. Ezért a bokát és a lábboltozatokat tartó izmok, ínak és szalagok nem fognak kifejlődni és megerősödni a lábfej, a boka, valamint a hosszboltozat és a harántboltozat megfelelő tartásához, a későbbi fájdalommentes járáshoz.

Hosszboltozat süllyedése

A hosszboltozat lesüllyedése nagyobb kockázatot jelent a boka süllyedéséhez is.

Rossz tartás befelé dőlő boka kialakulását okozhatja

A rossz testtartás és a nem megfelelő járás, vagy éppen a járás hiánya is akadályozza a helyes testtartás kialakulását és a lábfej egészséges fejlődését. Ha a lábfej izmai nem mozognak vagy kifelé dőlnek, akkor nagyobb a veszélye a bokasüllyedés fájdalom megjelenésének is.

A magassarkú cipők túlzott viselete is rontja a sarok és a lábfej egyenletes terhelését. Azért, mert túl nagy súlyt helyez a sarok helyett a lábfej elülső részére, és túlzottan terheli az előlábat.

A sarok nélküli cipők túlzott viselete pedig pont ellenkezőleg árt lábfejének. A sarkat terheli túl lépés közben, és nem csillapítják a sarkak talajhoz ütődését sem.

A rossz futótechnika is gyakran okozza a lábfej deformitását.

Túlsúly vagy állómunka gyakran okoz bokasüllyedést

A túlsúly a plusz kilók állandó cipelésének terhelésével, az állómunka pedig a lábfej túlzott terhelésével jelent aránytalanul nagy terhet a lábfejnek. Ezzel pedig növeli a gyulladt bokasüllyedés kialakulásának veszélyét is.

Életkor növekedése

Idős korban nemcsak a csontok és ízületek kopása jelent egyre nagyobb gondot, hanem az izmok, ínak és szalagok átalakulása, sorvadása, megnyúlása is. A megnyúló, a lábfejet nem tartó izmok, ínak és szalagok, valamint a lábfejet alkotó csontok és ízületek kopása is növeli a bokasüllyedés veszélyét.

Felállás erőltetése gyerekkorban

Gyerekkorban sokszor azért süllyed meg a boka, mert a szülők siettetik a gyerek felállását és járását még azelőtt, mielőtt megerősödnének annyira a lábfejében az izmok, ínak és szalagok, hogy megfelelően tartsák a bokát. Ha a gyerek a lábfej izomzatának megerősödése előtt kezd el járni, akkor ez bokasüllyedést okozhat.

Serdülőkorban a hirtelen megnyúlás

A hirtelen megnyúlt serdülőnél a csontok növekedése gyorsabb az izmok és ínak erősödésénél. Ezért a megnyúlt test átalakuló egyensúlyi helyzetét a lábfej még meg nem erősödött izmai és ínai nem tudják deformáció nélkül lekövetni.

Önnek mi okozhatja bokasüllyedés fájdalmát?

Mik a bokasüllyedés tünetei?

Születéskor a lábboltozatunk még nem alakult ki. Ez majd a felállás után az első években az ízületek használata során fog kialakulni. A lábfej alakulása közben vannak azonban olyan jelek, amik hajlamosabbá teszik a bokasüllyedés kialakulását.

  • A bokák helyzete megváltozik, és hátulról jól láthatóan befelé dől.
  • A sarokcsont befelé vagy pedig kifelé is dőlhet.
  • A láb, a lábfej hamar megfájdul járás közben. A vádli begörcsöl.
  • A hosszboltozat süllyedése miatt a talpi bőnye megnyúlik, és minden lépés fájdalmat okoz. Különösen a délutáni, esti órákban, amikor már elfáradnak a lábfej túlterhelt izmai.
  • A befelé dőlő boka miatt a talp belső éle lelapul, és leér a talajra. A befelé dőlő boka miatt a hosszboltozat is megsüllyed.
  • A hosszboltozat süllyedése magával hozza a lúdtalp kialakulását. Idővel pedig a bütyök és a kalapácsujj is megjelenhet további lábdeformitásként. A lábfej rossz tartása miatt pedig az ízületekben a porcok kopása is felgyorsulhat.

A bokasüllyedés tünetek jelentkezése egyénenként eltérő lehet. Nem jelentkezik mindenkinél az összes tünet. A bokasüllyedés tünetei közül Ön melyeknek a jelentkezését veszi észre?

Milyen kérdésére szeretne választ kapni a bokasüllyedés kezeléséért?

Talpvizsgálat, lúdtalpbetét gyakori kérdések

Bokasüllyedés kezelése eredményesen

A bokasüllyedés tüneteit az ortopéd szakorvos és a tapasztalt gyógytornász fizikális vizsgálattal és járásvizsgálattal diagnosztizálja. A panaszok jelentkezésekor meghallgatja a panaszos tapasztalatát, és utána pedig megvizsgálja a láb és a lábfej állapotát járás és állás közben.

Ha szükséges, akkor röntgen készítését kérheti a lábdeformitás és az esetleges szövődmények pontosítására.

nyomástérkép készítésA lábfej állásáról talptérkép készül számítógépes talpvizsgálattal.

A befelé dőlő boka kezelése kétirányú lehet.

Bokasüllyedés torna befelé dőlő boka kezelésére

Bokasüllyedés torna gyerekeknek

A lábfej izmainak tornáztatásával meg tudja erősíteni a lábfejben futó izmokat, ínakat és szalagokat. Ez gyerekkorban még mindenképp tud segíteni a bokasüllyedés ellen. A megelőzésben és a visszafordításban is. A befelé dőlő bokával járó gyerek 3-5 éves kortól már képes a láb és lábfej izmait megerősítő torna gyakorlatok végzésére. Természetesen kezdeti gyógytornász segítséggel és későbbi szülői támogatással. Ebben a korban még képlékenyek annyira a láb és lábfej izmai és inai ahhoz, hogy megerősödjenek, és egészséges lábboltozatot alakítsanak ki a boka, a hosszboltozat és harántboltozat megfelelő tartásával. Kitartó tornával az Ön most még bokasüllyedéssel élő 3-6 éves gyereke is egészséges lábboltozatot alakíthat ki magának. Olyan lábboltozatot, ami fájdalommentes járást biztosít majd neki felnőttkorban évtizedeken át.

A lábfejet tornáztató gyakorlatok végzése nem nehéz. A gyakorlatok megtanulása után már csak kitartásra van szüksége a gyakorlatok rendszeres végzéséhez. A torna gyakorlatok végzéséhez csak egy székre lesz szüksége, amiben meg tud támaszkodni a lábfejét tornáztató gyakorlatok végzésekor.

Már az egyszerű, lábfejét és lábujjait megmozgató gyakorlatoknak a végzése is segít. Ha a lábujjait behajlítja, majd pedig kinyújtja egymás után 10x ismételve. Előbb az egyik, majd pedig a másik lábfején.

Utána pedig a lábujjait zárja össze, majd pedig távolítsa el egymástól. Ezzel is a lábujjait mozgató izmokat nyújtja és erősíti. Itt is végezze el a gyakorlatot 10x, előbb az egyik, majd pedig a másik lábával.

Nemcsak a lábfej, a boka és a lábujjak tornáztatása ajánlott azonban. Azért, mert a lábszár és a vádliizmok, sőt még a comb és farizmok állapota is hatással lehet a bokasüllyedésre és a lábfej egyéb deformitására.

  1. A vádliizmok nyújtására és megerősítésére érdemes mezitláb, összezárt lábbal lábujjhegyre állni, majd visszaereszteni a sarkat a talajra. Ezt a gyakorlatot érdemes 10-szer egymás után elvégezni. Ha erősödik a gyerek vádliizma, akkor 20-szor is el tudja már végezni a gyakorlatot.
  2. A vádli és a talp izmainak erősítésére érdemes lábujjhegyen járni 10-15 másodpercig, utána pedig sarkon járni ugyanennyi ideig. Ezt a gyakorlatot 4-5 alkalommal elvégezheti egymás után.
  3. A külső talpélre állással is megmozgatja és tovább erősítheti a lábfej izomzatát.
  4. Érdemes a talp külső élén is járni a befelé dőlő boka ellensúlyozására.
  5. A lábszár megmozgatása és a lábfej körzése is segít. Feküdjön hanyatt, és nyújtsa magasra a lábszárát. Körözzön a lábfejével kifelé is befelé is. Ez jól megmozgatja a boka környéki izmokat és ínakat.

bokasüllyedés korrigálása kineziológiai tapasszalA lábfej rendszeres tornáztatása mellett fontos kiegészítő kezelés lehet a befelé dőlő boka kineziológiai tapasszal történő ragasztása is a boka és a lábfej egészséges állásának visszaszerzéséhez.

Bokasüllyedés torna felnőtteknek

A befelé dőlő boka felnőtteknél is gyakori lábdeformitás. Felnőttkorban már csak a deformitás további romlását tudja megelőzni, illetve kezdődő, enyhe bokasüllyedést tud visszafordítani lábfeje tornáztatásával, a lábfej izmok, ínak és szalagok nyújtásával és megerősítésével.

A befelé dőlő boka talpbetét általi tehermentesítésével tudja megszüntetni lábfeje, talpa fájdalmát.

Bokasüllyedés gyerekeknél

Gyerekeknél fontos az is, hogy a lábfejet és lábujjakat megmozgató torna kellően játékos legyen ahhoz, hogy ne unja meg a gyerek. Erre lehet jó, amikor nemcsak kiegyenesíti és behajlítja a gyerek a lábujjait, hanem például kisebb tárgyakat felszed a földről. Lehetnek ezek üveggolyók, összegyűrt papírgalacsin vagy pedig legó építőkockák. Minden olyan tárgy lábujjakkal való felszedése hasznos, amivel a gyerek szeret foglalatoskodni, és amit meg lehet ragadni a lábujjak kinyújtásával, majd pedig összeszorításával.

6 éves korig gyerekeknél a befelé dőlő boka ellensúlyozására a bokát és a sarokcsontot megtámasztó szupinált cipő viselése javasolt. Ennek a lényege, hogy megemelt talprészével kifelé dönti a bokát. Ezzel ellensúlyozza a boka befelé dőlését. Ezzel segíti a lábfej izmainak és szalagjainak megerősödését, valamint a lábboltozat megfelelő kialakulását.

Természetesen a befelé dőlő boka ellensúlyozását biztosító szupinált cipő viselése mellett fontos a láb és lábfej rendszeres tornáztatása, valamint az egyenlőtlen talajon (homokon, kavicsos talajon, füves pázsiton) való mezitlábas járás is. Ezek segítik a lábfej izmainak a tornáztatását, nyújtását és megerősítését.

Lehet, hogy több évig érdemes türelmesen végezni hetente többször is a láb és talptorna gyakorlatokat a bokasüllyedés visszafordítására, az egészséges lábboltozat kialakítására. Ha az otthon rendszeresen végzett tornának hónapokon keresztül nem látszik az eredménye a gyerek bokájának állásán, akkor érdemes elmenni szakképzett gyógytornászhoz.

  • Könnyen előfordulhat ugyanis az, hogy nem pontosan végzi a gyerek a gyakorlatokat, és nem mozgatja, nyújtja, erősíti meg a bokasüllyedést visszafordító izmokat lábszárában és lábfejében.
  • A szakképzett gyógytornász a gyakorlatok pontos végzését gyakorolja be a gyerekkel. Utána pedig már egyedül, illetve szülői segítséggel is tudja végezni majd otthon a bokasüllyedését sikerrel visszafordító tornát.

Talpbetét bokasüllyedésre

A bokasüllyedés talpbetét viselésével eredményesen kezelhető lehet. Az általában befelé dőlő boka deformitásának megszüntetésére a befelé dőlő boka talpbetét rendszeres viselésére van szükség. A bokasüllyedésre hordott talpbetét a lesüllyedt belső talpélt támasztja alá a szükséges pontokon.

A talpa boltozatát megfelelő pontokon alátámasztó egyedi bokasüllyedés talpbetét viselésével meg tudja szüntetni lábfeje fájdalmát, boka panaszát. A talpát megfelelő pontokon megtámasztó, talpára szabott talpbetét segít visszaállítani lábfeje és talpa egészséges pozícióját.

Befelé dőlő boka, a bokasüllyedés megelőzése

Az előbb felsorolt láb és lábfej torna gyakorlatokat nemcsak a befelé dőlő boka kezelésére, hanem a bokasüllyedés talpbetét hordásának megelőzésére is bátran végezheti.

A bokasüllyedés megelőzésében 6 éves kor alatti gyerekeknél sokat segít a lábfej rendszeres tornáztatása és a mezitláb járás egyenetlen talajon. Ez segíti a lábfej izmainak, ínainak és szalagjainak a megerősítését. A lábfej megerősödött izmai, ínai és szalagjai pedig a lábfej hosszboltozatának és harántboltozatának egészséges tartásával hálálják meg az egészséges lábfej kialakításába fektetett munkát.

Gyerekkorban és felnőtteknél is fontos a megfelelő méretű, inkább egy számmal nagyobb, mint egy számmal kisebb kényelmes cipő viselete. Olyan cipő, aminek sarka van a sarok megtámasztására, kérge stabilan tartja a sarkat, és talpa rugalmasan alátámasztja a talpat. Fontos az is, hogy a lábfeje elég bő és kényelmes legyen ahhoz, hogy lábfeje és lábujjai kényelmesen elférjenek benne. Semmiképp se válasszon a lábfejet és a lábujjakat összepréselő, kényelmetlen, szűk cipőket.

A bokasüllyedés fájdalom megelőzésében is sokat segít a helyes testtartás, a megfelelő járás, valamint a jó futótechnika kialakítása. Természetesen a kényelmes járáshoz és sportoláshoz megfelelő cipő viselésével együtt.

A lábszár és a lábfej izmainak és szalagjainak a korábban felsorolt gyakorlatok végzésével való tornáztatása és nyújtása is segíti a lábfej deformitásának megelőzését is.

Törekedjen a magasságának megfelelő egészséges testsúly megszerzésére és tartós megőrzésére is. A lábfejre nehezedő túlsúly az egyik legfőbb oka lehet a boka süllyedésének is. Ennek megelőzésében is segít a plusz kilók leadása. 10 kg feletti túlsúly tartós cipelésével előbb-utóbb rákényszerül majd a bokasüllyedés talpbetét hordására.

A lábfej rendszeres tornája mellett a rendszeres testmozgás a test más izmainak a megmozgatása, nyújtása és erősítése is segít a lábdeformitások megelőzésében is. Különösen fontos a rendszeres mozgás akkor, ha ülőmunkát vagy pedig monoton állómunkát végez, és vannak olyan izmai, amelyeket alig mozgat meg mindennapi rendszeres elfoglaltsága során.

  • Ha állómunkát végez, és például egy gépsor mellett dolgozik állandóan, és csak néhány mozdulatot tesz az egész munkaidő alatt.
  • Vagy akkor, ha például a kereskedelemben és a vendéglátóiparban dolgozik, és munkaideje nagy részében járkál az eladótérben vagy az étteremben.

Bokasüllyedés kezelése egyedi talpbetéttel és lábfej tornával a Harmónia Centrumban

Eljön hozzánk a befelé dőlő boka kezelésére? Felnőttként a bokasüllyedés talpbetét általi fájdalommentesítésére van szüksége?

Molnár Fanni gyógytornászBeszélni szeretne Molnár Fanni lábfej specialista gyógytornásszal bokasüllyedése eredményes kezeléséről? Nem tudja pontosan, hogy mitévő legyen, és tanácsot szeretne kérni panasza megszüntetéséhez?

  • Előzetes bejelentkezés alapján várja Önt Fanni.
  • Munkaidőben hívja a +36-1-269-2946-os telefonszámunkat.
  • Vagy töltse ki az űrlapot. Az űrlapon adja meg elérhetőségét, és munkatársunk visszahívja Önt!

A konzultáción megbeszélik panaszát, elérendő célját. Szakemberünk a túlterhelés miatt gyulladt boka süllyedését enyhítő, valamint talpboltozata és talpizmai állapotát javító, célja elérését segítő bokasüllyedés torna gyakorlatsort állít össze Önnek.

  • Illetve, ha a torna önmagában már nem elég lábfej panasza megszüntetéséhez, kitűzött célja eléréséhez, akkor javaslatot tesz a talpára szabott egyedi bokasüllyedés talpbetét elkészítésére és viselésére. El is végzi a számítógépes talpvizsgálatot.
  • A befelé dőlő bokasüllyedés eredményes kezeléséhez, a lábfej torna gyakorlatsor még pontosabb összeállításához kérjük, hozza magával korábbi leleteit is, ha vannak.

Gyógyulásához kérjen információt most, mert egészsége a legdrágább kincse, és így tudunk segíteni

Az Ön neve*:
E-mail címe*:
Telefonszáma*:
Üzenete*:

A *-gal jelölt mezőket mindenképp töltse ki!
Adatait bizalmasan kezeljük. Harmadik félnek nem adjuk ki. 2 munkanapon belül visszahívjuk.

         
Harmónia Centrum a médiában: