Harmónia Centrum
Eljön hozzánk az egészségéért?
1055 Budapest, Markó utca 11
H-P: 8.00-19.00
Mi fáj? Mi a panasza?
Hatékony gyógymód kereső...
Főoldal / Emésztési zavarok / Bél gyulladás kezelése / Aranyér kezelése / Belső aranyér kezelése

Belső aranyér kezelése mellékhatások nélkül, életmódváltással és természetes gyógymódokkal

Ha aranyér problémája van, akkor igen népes társaság tagja. Ugyanis hazánkban az aranyeresség az emberek harmadának életében okozott már kisebb-nagyobb gondot.

Ha a több mint hárommillió érintett közül Ön az egyik, akkor a problémától való megszabadulása érdekében biztos szeretne többet is megtudni az aranyérről.

Az aranyeres csomók két fajtáját különböztetjük meg:

  • A belső aranyér a végbélnyíláson belül, a végbél nyálkahártyájában található.
  • A külső aranyeres csomók pedig a bőr alatt, a végbélnyílás külső oldalán találhatók.

Az egyik nem jobb a másiknál. Mindkettő kellemetlen panaszokat okoz, de eltérnek egymástól.

  • belső aranyérA belső aranyér a végbél nyálkahártyájában alakul ki. Nem okoz fájdalmat, de jelentős mértékű, esetenként akár drámai vérzéssel is jelentkezhet. Ez nem olyan rettenetes, mint ahogy első ránézésre tűnik, de komolyan kell venni.
  • A külső aranyér viszont gyulladással, fájdalommal jár, mivel a végbélnyílás külső oldalán alakulnak ki a vérbő duzzanatok, amelyek nagyon érzékenyek, és fájdalmasak. Mivel azonban a végbélnyílás külső oldalán bőrrel fedettek ezek a csomók, ezért ritkán járnak vérzéssel.

Kiknél jelentkezik elsősorban?

Az aranyeresség a civilizált XXI. századi ember életmódjából adódó betegsége. Az állandó ülőmunkát végző, és még keveset is mozgó ember panasza. Ehhez még hozzáadódik a túlságosan nagy mértékben feldolgozott és zsíros, hízlaló ételeket tartalmazó étrendünk. A keveset mozgó, túlsúlyos, modern embernél szinte törvényszerű, hogy előbb-utóbb a végbelében megjelenik a belső aranyeres csomó.

Nem véletlen, hogy hazánkban minden harmadik ember észlelt már aranyeres panaszokat, és az 50 év felettiek között már 50%-os ez az arány. Ahogy telnek az évek egyre nagyobb a veszélye a megjelenésének.

A nehéz fizikai munkát végző, nagy súlyokat mozgató embereknél is nagy arányban jelentkeznek az aranyeres panaszok.

A nőknél nagyobb arányban jelentkezik, mint a férfiaknál, és különösen nagy arányban jelenik meg a terhes nőknél, és a szülés utáni elhízás következményeként. Elsősorban a kevés mozgás, és a nem megfelelő étrend tehető ezért felelőssé.

Mi a belső aranyér, és hogyan alakul ki?

Hogyan alakul ki az aranyér?

széklet megindítása nehézHa különféle okok miatt, például túl sok feldolgozott étel fogyasztása, a rostszegény táplálkozás és/vagy túl kevés folyadék fogyasztása miatt a székelés nehezen megy, akkor a székletürítés közbeni erőlködés miatt a végbél környékén lévő vénák falát érő nyomás nő. Ha ez a vénák falát ért nyomás túl hosszú ideig tart, az egészségtelen táplálkozás és/vagy a túl kevés mozgás miatti viszonylag gyenge vénafalak miatt, akkor előbb-utóbb a nagy nyomás tágítja a vénákat a végbél környékén is.

Ezek a kitágult vénák már sérülékenyebbek, könnyebben begyulladhatnak. A kitágult vénákban a véráramlás is lassul, és mivel a végbél környékén a vénákban nincsenek a vérnek a szív felé áramlását segítő billentyűk, ezért még fokozottabb a vénafalakra nehezedő nyomás.

Ha a székelés közbeni erőlködés, a rendszeres hasprés fokozottan fennáll, akkor a bélcsatorna utolsó szakasza, a nagyjából 15 centiméteres végbélre is fokozott nyomás nehezedik. A végbélnek a felszínét nyálkahártya borítja, ami nyákot termel, és ez segíti a széklet továbbítását. A nyálkahártya alatti kötőszövetben futnak azok az erek, amelyeknek a falára a székelés közbeni erőlködés miatt fokozott nyomás nehezedik.

Belső aranyérről akkor beszélünk, amikor a mélyebb vénás érhálózatban jelentkezik az erek tágulata. A belső aranyér a vastagbelet és a végbelet elválasztó záróizom fölött alakul ki a bél kötőszöveti érhálózatában. A belső aranyér előrehaladottabb szakaszában azonban ezek a belső aranyeres csomók annyira előreeshetnek, hogy a végbél záróizmán kívülre is kerülhetnek.

A belső aranyér vérzik, de nem fáj

Korai szakaszában a belső aranyeret még sem látni, sem pedig érezni nem lehet. Létezését a többnyire székeléskor jelentkező vérzés jelzi. Ilyenkor a végbelen áthaladó túlságosan kemény széklet felsérti a vérerekkel dúsan behálózott végbél kötőszöveti nyálkahártyáját, amely a megdúzzadt vénák miatt túlságosan bedomborodik a végbél falába. Ilyenkor a nyálkahártya megduzzadt vénáinak falát, a belső aranyeres csomót a túl kemény széklet felsérti, és ez okozza a vérzést.

A belső aranyér kialakulásának korai szakaszában azonban ez a vérzés nem jár különösebb fájdalommal.

Belső aranyér kialakulásának 4 szakasza az aranyeres csomó előreesése és a vérzés foka szerint

  1. A belső aranyér kialakulásának kezdetén az aranyér már megnagyobbodott, de még tünetmentes csomók vannak a végbélnyílás belső oldalán. Ez a vénatágulat még nem okoz fájdalmat, de a vérzés már székeléskor, székelés után jelentkezhet. Még nem is érzékelhető tapintással, csak végbéltükrözéssel deríthető ki.
  2. Ebben a második szakaszban a megnagyobbodott belső aranyeres csomók a széklet ürítésekor már kitüremkednek a végbélnyíláson, de maguktól vissza is húzódnak. A vérzés már jelentkezik székeléskor, székelés után.
  3. A harmadik szakaszban a kitüremkedő csomók maguktól már nem húzódnak vissza, de kézzel visszahelyezhetők még.
  4. A belső aranyér negyedik szakaszában az állandóan kifordult állapotban lévő aranyeres csomókat már kézzel sem lehet visszahelyezni.

Melyek a belső aranyér tünetei?

1. Kisebb majd egyre erősebb vérzés

Az első pillantásra legijesztőbbnek tűnő tünet a székeléskor, a széklet ürülésével együtt illetve utána jelentkező kezdetben kisebb, majd erősebb vérzés. A végbél kötőszöveti rétegében megduzzadt aranyeres csomók ugyanis betüremkednek a végbél falába, és ha túl kemény széklet halad azon át, akkor a széklet felsértheti a megduzzadt vénák falát, és ez okozza a vérzést. Az alkalomszerű vérzés még nem jelent komoly bajt. Azonban ha túl gyakorivá válik, akkor már jelentősebb vérveszteséget is jelenthet, és ez vérszegénységet okozhat. Ezt meg kell előzni.

2. Dudor a végbélben

Aggodalomra okot adó tünet lehet a végbélben tapintható dudor. A belső aranyér esetében az jelenti a gondot, hogy a kezdeti szakaszban ez még nemcsak hogy nem látható, hisz a végbélnyíláson belül van, hanem nem is tapintható, nem is észlelhető még. Csak a végbéltükrözés képes kimutatni a kezdeti szakaszban.

Belső aranyér kezelése hogyan történik?

A panaszok észlelésekor ki kell zárni más betegségeknek a lehetőségét. Ugyanis a nyálkahártya gyulladása, súlyosabb esetben annak kifekélyesedése, a végbél jó és rosszindulatú daganatai is hasonló tüneteket okoznak, mint az aranyér. Korai szakaszban felfedezve a végbélrák is gyógyítható betegség.

A belső aranyér kezelése mindig személyre szabott kell legyen, és a belső aranyér kialakulásának előrehaladottságától függően a kiváltó ok megszüntetésére kell, hogy irányuljon a tüneti kezelés helyett.

Már a kezdeti tünetek jelentkezésekor, a székletürítés közbeni és utáni vérzéskor menjen el háziorvosához, vagy forduljon tapasztalt természetgyógyászhoz, aki az étkezésével és életmódjával kapcsolatban panaszait enyhítő tanácsokkal látja el. Ha változtat az étrendjén, és többet mozog, akkor nemcsak a tünetek súlyosbodását előzheti meg, de panaszmentes is lehet.

Az előreeső, harmadik és negyedik szakaszban lévő aranyér azonban már szakellátást igényel. Ekkor már nem halaszthatja háziorvosa felkeresését, aki étkezési és életmódbeli tanácsok mellett, szükség esetén sebész szakorvoshoz vagy proktológushoz irányítja Önt.

Belső aranyér kezelése házilag a kiváltó ok megszüntetésével

Célszerű átalakítani az étrendjét, és ha eddig nem mozgott, akkor mindenképp érdemes elkezdeni valami olyan mozgást, amit a legszívesebben csinál.

1. Egyen rostban gazdagabb ételeket!

rostdús ételekHa előre feldolgozott félkész és készételeket fogyaszt, akkor alakítsa át az étrendjét. Ezeket hagyja el az étkezéséből. Ezek helyett fogyasszon frissen főzött ételeket, mert ezek nem tartalmaznak tartósítószereket és élelmiszerszinezékeket.

Növelje rostokban gazdagabb ételek fogyasztását. A korábbinál nagyobb arányban kell fogyasztani a képen látható élelmiszereket.

  • Több gyümölcsöt és zöldséget érdemes fogyasztania. Az ezekben található rostanyagok megkötik a vizet, és ezáltal széklete folyékonyabb, hígabb lesz. Ezzel is csökkennek a székletürítés közbeni panaszai.
  • A finomított fehér lisztből sütött péksütemények helyett több barna kenyeret és teljes kiőrlésű kenyeret érdemes fogyasztania. A búza héjából a lisztbe kerülő korpa szintén segíti az emésztését.

2. Igyon több vizet!

igyon vizetA rostanyagokban dúsabb ételek mellett fogyasszon több folyadékot is, mert ekkor lesz lehetősége a rostban dúsabb étkezésében lévő rostoknak megkötni több folyadékot, és ezzel hígitani a székletet.

Lehetőleg vizet igyon, mert a víz a legegészségesebb folyadék. A szervezetének vízre van szüksége.

3. Mozogjon többet!

rendszeres testmozgásÉtrendjének átalakítása mellett mozogjon rendszeresen. A rendszeres mozgás nemcsak az izomzatának és ízületeinek tesz jót, hanem a bélműködését is serkenti, ami jót tesz az emésztésének.

Szinte mindegy, hogy milyen mozgásformát választ. Csak az a fontos, hogy rendszeresen mozogjon. Futhat, sétálhat, túrázhat, úszhat, kerékpározhat. Válassza azt, amelyiket a legjobban szereti. Ezek helyett azonban mehet jógázni, táncolni, járhat fitness terembe, kirándulhat hétvégén a hegyekbe. Bármilyen mozgás jó lehet, csak szeresse csinálni, és mozogjon rendszeresen.

Az étrendjét alakítja át rostokban gazdagabbá? Több folyadékot fog inni? Vagy többet fog mozogni?

  • Minél többet használ majd ezek közül belső aranyér panasza megszüntetésére, annál nagyobb eséllyel és annál gyorsabban lehet újra panaszmentes. Ráadásul mellékhatások nélkül.

Persze nem biztos, hogy könnyű lesz átalakítani az étrendjét rostokban gazdagabbá. Talán a több folyadék ivása is nehézséget fog okozni. Többet mozogni sem lesz olyan könnyű. Még ha akarja is, talán nem lesz könnyű időt kiszorítani arra, hogy többet mozogjon.

Találékonyságáért, akaraterejéért és kitartásáért cserébe azonban jó eséllyel visszakaphatja panaszmentességét. Kezdődő belső aranyér panaszánál pedig az otthon használható, házilagos módszerek is jó eséllyel mellékhatások nélkül megszabadítják majd panaszától. Szeretne újra panaszmentesen élni?

Belső aranyér természetes kezelése

A belső aranyér kezelésének kezdeti szakaszában a legfontosabb az, hogy nem szabad türelmetlennek lenni. Étkezési szokásainak és életmódjának megváltoztatása nem azonnal jelenti tüneteinek megszűnését. A kedvező változások jelentkezéséhez tapasztalatom szerint legalább 6 hétre van szükség.

  • Apróbb előrelépések természetesen vannak korábban is, de türelemre van szüksége a teljes tünetmentességhez.
  • A lassú gyógyulási folyamat ne szegje kedvét, és ne hagyja abba a megkezdett kezelést és az elkezdett egészségesebb étkezést, a több mozgást.

rostban gazdag zöldségekA belső aranyér kezelésének első lépése a diétás étrendre való áttérés és életmódja megváltoztatása. Étrendjét úgy célszerű kialakítani, hogy több rostot egyen, és több folyadékot igyon. Csak ekkor van esélye a belső aranyér tüneteinek a megszüntetésére.

A konzultáció során talpreflexológiás állapotfelmérés következik. Ennek során előkerülhetnek olyan testi és lelki okok is, amelyek problémáját már fizikai elváltozásként jelenítik meg testében.

  • A talpreflexológiás állapotfelmérés mellett, azzal egyidőben általános egészségi állapotfelmérést is végzünk.

A második alkalomtól már kevesebbet kell beszélnünk, egy fájdalommentes, kellemes talpmasszázs következik.

  • Masszázs közben megbeszéljük az előző konzultáció óta észlelt tapasztalatokat és a további teendőket.
  • A masszázs során az alapzónák masszírozása mellett kiemelt figyelmet fordítok az emésztési rendszer zónáinak a masszázsára.

A kezelés során arra törekszem, hogy minden alkalommal elégedett legyen a kezeléssel. De necsak a kezeléssel és pillanatnyi állapotával legyen elégedett, hanem még ennél is fontosabb, hogy megszűnjenek a panaszai.

Megszabadulna belső aranyeres panaszától Sok-Reitterer Diána természetgyógyász segítségével?

Sok-Reitterer Diána természetgyógyászEgészségi állapotát felmérő konzultációjára Diána előzetes bejelentkezés alapján várja.

  • Munkanapokon reggel 8-tól este 8-ig hívja a +36-1-269-2946-os telefonszámunkat.
  • Vagy töltse ki az űrlapot, és az űrlapon adja meg elérhetőségét. Munkatársunk visszahívja Önt.

Konzultációján Diánával részletesen átbeszélik az életmódjával kapcsolatos kérdéseket, valamint székelési és széklettartási panaszait.

  • ÉLetmódját és étkezési szokásait megbeszélve kiderítik, hogy mi lehet az oka belső aranyerének. Ha ezt a kiváltó okot megszünteti, akkor jó eséllyel megszabadulhat panaszától.
  • Talpáról készül egy talpreflexológiai állapotfelmérés és egy általános egészségügyi felmérés is.
  • Ezt követően együtt megbeszélve kialakítják azt az életmódot, elsősorban a rendszeres mozgást és táplálkozása változását, valamint a lelki méregtelenítést (meditáció), ami elősegíti aranyér problémájának a megoldását.
  • Meghatározzák azokat a mellékhatások nélküli kezeléseket, amelyek segítik panaszmentessége visszaszerzését.

Diána szeretetel várja. Eljön hozzá belső aranyér problémája mellékhatások nélküli megszüntetéséért?

Gyógyulásához kérjen információt most, mert egészsége a legdrágább kincse, és így tudunk segíteni

Az Ön neve*:
E-mail címe*:
Telefonszáma*:
Üzenete*:

A *-gal jelölt mezőket mindenképp töltse ki!
Adatait bizalmasan kezeljük. Harmadik félnek nem adjuk ki. 2 munkanapon belül visszahívjuk.

         
Harmónia Centrum a médiában: