Harmónia Centrum
Eljön hozzánk az egészségéért?
1055 Budapest, Markó utca 11
H-P: 8.00-19.00
Mi fáj? Mi a panasza?
Hatékony gyógymód kereső...
Főoldal / Depresszió kezelése / Gyász feldolgozása

Gyász feldolgozása szakember támogatásával

Gyász feldolgozása egy Önt ért veszteség után.

Múltjában gyökerező hibás szokása helyett életét előrevivő új viselkedésmintát venne fel a veszteség feldolgozása során?

  • Egyensúlyt teremtene életében, és tenne is önmagáért gyásza gyorsabb feldolgozásáért?

Megkönnyítené és meggyorsítaná a gyász feldolgozását kineziológus támogatásával?

A gyász feldolgozása, valamilyen fájdalmas veszteség elfogadása olyan nehéz élethelyzet, amit megoldhat egyedül is. A veszteség feldolgozásához azonban kérhet támogatást és segítséget is.

Gyász, veszteség feldolgozásához mikor érdemes segítséget kérni?

Fontos tudni, hogy a gyász egy természetes folyamat, melyet szeretteink elvesztése vagy bármilyen élethelyzet változásakor érezhetünk. Abban az esetben, ha ez a folyamat túl sokáig tart, akkor az nagyon megnehezítheti az életét.

Ha segítséget kér, akkor nemcsak lerövidítheti a gyász feldolgozását, egy fájdalmas veszteség elfogadását, hanem meg is könnyítheti azt.

A veszteség feldolgozásával szeretne a felsorolt esetekben változtatni, de egyedül nem megy?

  1. Álmatlanság, alvászavarok, rémálmok gyötrik
  2. Étvágytalanságban szenved
  3. Sírógörcsök, kontrollálhatatlan negatív érzelmek törnek Önre
  4. Az általános mindennapi teendőit nehezen végzi? Teherként éli meg mindennapi feladatait
  5. Sűrűn dühös, ingerlékeny
  6. Szomorúsága nem akar enyhülni? Folyamatosan a múlton rágódik
  7. Azt érzi, hogy nem támogatja senki
  8. Motiválatlannak, értéktelennek, haszontalannak érzi magát
  9. Aggódni kezd az egészségéért, és talán az életéért is 
  10. Elakadását már az Ön körül élők is észreveszik, és aggódni kezdenek Önért
  11. Különböző szenvedélyeknek, függőségeknek kezd hódolni (pl. alkohol, dohányzás, szerencsejáték)
  12. Nem akar társaságba menni? Az Ön körül lévők is egyre ingerlékenyebbé teszik

Melyik fejezi ki ezek közül a leginkább lelki állapotát? Esetleg több is jellemzi jelenlegi állapotát?
 
Ha igen, akkor érdemes felkeresni egy szakértőt, aki segít túllendülni a megrekedésén.

Hogyan segíthet Önnek a Kínai Orvoslásban alkalmazott 5 elem tana?

5 elem tanaA távol-keleti filozófia szerint az 5 elem tana szerint működik az emberi test, szellem és lélek hármasa. A Tűz, Föld, Fém, Víz és Fa eleméhez tartozó 12 meridián szerint áramlanak az energiáink, melyekhez hozzá tartoznak a talán jobban ismert Jin és Jang egyensúly meghatározásai. Az energia nem egyenletesen van jelen a testünkben, hanem egy irányt követve váltakozik a mennyisége 24 órán belül. Az ábrán látható nyilak mutatják az energia megfelelő lefolyását.

A meridiánok képviselik a főbb szerveinket, melyeknél az energetikai egyensúly vesztés hosszútávon mutathat fizikai tüneteket, betegség formájában. Elemenként egy jin és egy jang szerv kapcsolódik: a FÖLD elemhez a lép-hasnyálmirigy és gyomor, a FÉM elemhez a vastagbél és tüdő, a VÍZ elemhez a hólyag és vese, a FA elemhez az epehólyag és máj, míg a TŰZ elemhez a vékonybél és a szív. Két óránként változik, hogy melyik szervünk a legaktívabb és melyek „pihennek”. Ezt a ciklikusságot figyelhetjük meg az ábrán is.

Érzelmi szinten is jól behatárolható, ugyanis minden elemhez tartoznak érzelmek, melyek a szervekhez is kapcsolódnak. Ahogy a nyilak is mutatják a kör az óramutató irányával megegyezően változik. Megmutatja, hogy melyik elem táplálja a másikat, illetve, hogyan kontrollálják egymást.

Az energiát átadó elem sorrendje:

  • A víz táplálja a fa elemet
  • A fa elem táplálja a tűz elemet
  • A tűz elem táplálja a föld elemet
  • A föld elem pedig táplálja a fém elemet

Ezzel ellentétben a kontrollt is befolyásolják egymáson, tehát bezárják az energia áramlását:

  • a víz kontrollálja a tüzet
  • a fa kontrollálja a földet
  • a tűz kontrollálja a fémet 
  • a fém pedig kontrollálja a fát

Bármilyen élethelyzetben is van, a célja az energetikai egyensúly fenntartása. Ha az egyik elem nem megfelelően működik, akkor a többire is kihatással lesz. Melyet lentebb taglalunk.

Honnan tudhatja, hogy megragadt egy elem érzelmében? Elvesztette szerettét?

Tegyük fel elveszíti egy közeli szeretett családtagját egy súlyos betegségben. Felzaklatja a veszteség, és elindul a gyász folyamatában. Borzasztóan sajnálja és szomorú.

Mindenkinek más a gyász feldolgozási ideje. Ezért természetesen nem kell siettetni az adott érzelemben való elmélyülést. A gyász feldolgozásának első fázisa a SZOMORÚSÁG.

Később átlép a FÉLELEM stádiumába, mely a második fázis. Fél attól, hogy képtelen lesz egyedül megbirkózni a mindennapi kihívásokkal.
Ha nem lép át a következő elemre a DÜH megélésére, akkor mindig visszatér a félelemhez. Ekkor gyengének érzi magát, később pedig elkezd félni attól, hogy megbetegszik. Rosszabb esetben szorongás alakulhat ki, hipohondria. Az ismerős szituációkban mindig ezeket a negatív érzelmeket éli át. Ezek sajnos élete részévé válnak. Onnan tudhatja azt, hogy megragadt egy érzelemben, hogy a mindennapjai jelentős részében jelen van ez az érzelem, és nem változik hosszú időn át sem.

Olyan fizikai tünetei jelenhetnek meg, melyek eddig nem voltak jellemzőek az életében. Mellkasfájdalom, emésztési zavarok, zsibbadások, időnkénti szapora légzés, fejfájás és sok más egyénileg megjelenő probléma, ami mindig az adott személy „gyenge pontja”.

Fontos lenne megélnie a további érzelmeket is, mint például a düh, szeretet/gyűlölet, mely a 4. fázis, végül pedig az empátia és szimpátia, ami már a megnyugvás részeként az 5. fázis.

Életszakasz váltásban van?

Mi minősül életszakasz váltásnak? Gyakorlatilag bármi, ami a napi rutinját, megszokását megváltoztatja. Persze lehet kisebb nagyobb területe az életének, ami éppen változik a stressz szintje mindenkinél másképpen hat ki. 

Nagyobb esemény például egy új párkapcsolat, egy összeköltözés, a házasság és az utána történő szerepek változása ezt követően a gyermek vállalás, munkahely-, karrier váltás, új ismeretek/ szakmák keresése, családtag elvesztése, a tipikus kapuzárási pánik és az élet újraértékelése a 40-es évek körül.

Ha nem megfelelően kezeli az adott új helyzetet, esetleg otthonról hozott rossz mintáit követi, megszenvedheti a régi dolgok elengedését, illetve az új dolgok befogadását. Nem értheti miért fordulnak elő éppen Önnel ezek a nehéz helyzetek, és felmerülhet az a tipikus kérdés, hogy „Miért pont én?”.

  • Ilyenkor érdemes irányítottan végig gondolni a jelen helyzetet, a múltból hozott hitrendszereit, illetve a kineziológia segítségével egy határozott, jól megtervezett jövőképet összeállítani.

Munkáját vesztette el?

Ha elbocsátják a munkahelyéről, ritkán érezheti azt, hogy jogosan történtek az események. Talán Ön is úgy viselkedik ebben a nehéz helyzetben, mint mások.

Nem magában próbálja megtalálni az elbocsátásának okát, hanem külső tényezőket hibáztat. Ezzel azonban elveszítheti a kontrollt az érzései felett. Nem maga irányítja az életét, hanem a körülményei.

Ennek az élethelyzet váltásnak is megvan a maga folyamata. Ha nem megfelelően és tudatosan kezeli a helyzetet, az kihathat önértékelésére, illetve jövőbeli sikereire.

Fontos megérteni, hogy az adott érzéseknek megvan a helye és az ideje. Át kell élnie. Nem szabad elfojtani, viszont fel kell ismernie azokat a helyzeteket, amik már nem segítik Önt. Ebben lehet segítségére a következő folyamat leírás.

Tegyük fel 10 éve dolgozik egy cégnél. Nem különösebben szereti a munkáját. Azonban biztos jövedelmet hoz minden hónapban, így megelégszik a jelenlegi helyzettel. Az egyik nap bejön a főnöke az irodába, és közli Önnel, hogy nincs szükség tovább a munkájára.

  1. Első hallásra valószínűleg elönti Önt a DÜH. Nem érti, hogy miért pont Önnel történik ez. Mi lehet ennek az oka? 
    1. Itt jön az első nagy vízválasztó kérdés: Saját magában próbálja megtalálni a hibát, vagy csak valaki másban esetleg a külső körülményekben? – Ön szerint melyik lehet az, amelyik elmozdítja Önt a jelenlegi állapotából?
  2. Ha másban keresi a hibát, vagy a külső körülményekben, akkor ezek után érezhet GYŰLÖLETET a főnöke, a kollégái vagy akár az egész cég iránt.
  3. Majd 3. lépésként érezhet EMPÁTIÁT, főként magával szemben, hogy Ön azért mégis csak jól csinálta a munkáját, de nem volt elég.
  4. Ezek után BÁNATOS lehet, hogy hogy bánhattak el így Önnel.
  5. Megjelenik a FÉLELEM, hogy mégis miből fizeti a csekkeket ezek után. Mihez kezd most. Újra kell értékelni a helyzetét, a karrierjét és így tovább.

Bezárul a kör, és ha minden érzésen végig ment tudatosan vagy tudattalanul, akkor a végén megbékél. A veszteség feldolgozása után pedig új célokkal és tervekkel folytatja az életét.

Természetesen itt is fontos a személyiség. Hiszen nem feltétlenül a dühhel kezdődik a folyamat - mint a példában -, hanem lehet a bánattal, félelemmel attól függően, hogy éppen melyik az uralkodó érzelem.

A probléma akkor jelentkezik, ha egy érzelem „beragad”, ha túl sok energia gyűlik össze az adott elemben. Ilyenkor egyáltalán nem tud a másik elemre átjutni, vagy folyamatosan kimaradnak érzelmek (elemek), mert példának okáért szülői mintára elfolytja őket.

Ilyenkor érdemes segítőt keresni, aki a megfelelő kérdésekkel, technikákkal segít Önt végig vezetni a teljes körön. Úgy, hogy meglássa a hiányosságait, és fejlődhessen belőlük.

Gyász feldolgozása kineziológiai konzultáción

  1. Első lépésként a beszélgetés során közösen feltárjuk az élethelyzetét. Irányított kérdésekkel segítem Önt, illetve közösen megállapítjuk honnan indítjuk a folyamatot. Milyen akadályok nehezítik az Ön életét? Mik azok az érzések, melyek állandósultak? Mik azok a szokások, melyekhez mindig visszatér, hiába próbál változtatni? 
  2. Második lépésként bemutatom az izomtesztelést. Elmagyarázom azokat a lépéseket, melyeket a folyamat során alkalmazni fogunk. Fontosnak tartom, hogy Ön is tudja mit csinálunk és miért. Azért fontos ez, hogy minél hatásosabb legyen a folyamat.
  3. A gyász feldolgozásának harmadik lépéseként izomteszteléssel felmérem teste állapotát. Előtesztekkel megfelelő energetikai szintre hozom Önt a kineziológiai munkára.
  4. Negyedik lépésként végig vezetem a gyakorlaton. Ez történhet ülve vagy pedig masszázságyon fekve, megbeszélés alapján. Fontos, hogy el tudjon lazulni, hogy megfelelő, nyugodt légkörben érezze magát. 
  5. A konzultáció végén közösen újra értékeljük az adott életszituációt, amelyben van. Megbeszéljük a különböző érzéseket, melyek a folyamat során jöhettek elő, és meghatározzuk a következő lépést. Lényeges, hogy közösen határozzuk meg a következő lépést, és olyan célok irányába induljunk, melyet Ön a legjobbnak ítél meg.  Adott esetben otthon végzendő feladatokat is megbeszélünk, mert ez is segíti, meggyorsítja és felerősíti gyászának feldolgozási folyamatát. Természetesen elmagyarázva és átbeszélve annak menetét. Hiszen nem az a fontos, hogy legyenek feladatok, hanem az, hogy olyanok legyenek, amit Ön szívesen és jól el is végez. Ennek fontossága igen jelentős, hiszen ez a kulcs ahhoz, hogy előre tudjon lépni gyászának feldolgozásában.

Gyász feldolgozása kineziológiával. Megkönnyítené és meggyorsítaná a veszteség feldolgozását?

Fodor Viktória kineziológusA veszteség feldolgozása során a múltjában gyökerező hibás szokása helyett életét előrevivő új viselkedésmintát venne fel?

  • Egyensúlyt teremtene életében, és tenne is önmagáért gyásza gyorsabb feldolgozásáért?
  • Segítséget kér gyásza gyorsabb és könnyebb feldolgozásához?
  • Fodor Viktória kineziológus segít Önnek életét előrevivő viselkedésmintája kialakításában és megerősítésében.
  • Előzetes bejelentkezés után Viki várja Önt szeretettel.
  • Munkaidőben hívja a +36-1-269-2946-os telefonszámunkat. Ne halogassa a hívást, mert ez is segít gyásza könnyebb és gyorsabb feldolgozásában.
  • Vagy töltse ki az űrlapot. Az űrlapon adja meg elérhetőségét, és kollégánk visszahívja Önt.

Gyógyulásához kérjen információt most, mert egészsége a legdrágább kincse, és így tudunk segíteni

Az Ön neve*:
E-mail címe*:
Telefonszáma*:
Üzenete*:

A *-gal jelölt mezőket mindenképp töltse ki!
Adatait bizalmasan kezeljük. Harmadik félnek nem adjuk ki. 2 munkanapon belül visszahívjuk.

         
Harmónia Centrum a médiában: