Harmónia Centrum
Eljön hozzánk az egészségéért?
1055 Budapest, Markó utca 11
H-P: 8.00-19.00
Mi fáj? Mi a panasza?
Hatékony gyógymód kereső...
Főoldal / Emésztési zavarok / Bél gyulladás kezelése / Bélflóra helyreállítása

Bélflóra helyreállítása természetes módon

A baktériumok mindenütt megtalálhatóak szervezetünkben. Óriási számban telepednek meg bőrünkön és nyálkahártyáinkon. Az egész emésztőrendszer nyálkahártyáján, a szájüregtől a végbélnyílásig.

Születésünk pillanatában megkezdődik élethosszig tartó küzdelmünk, ugyanakkor harmónikus együttélésünk is ezekkel a parányi élőlényekkel. Azért, mert a baktériumok nemcsak fertőznek, megbetegítenek bennünket, hanem erősítik is az immunrendszerünket. Ezzel pedig meg is védenek a fertőzések és más kórokozók ellen. Ha viszont felborul a bélflóra egyensúlya, akkor szükséges a bélflóra helyreállítása.

A legtöbben az édesanyánktól kapjuk a mikrobiomot. Akkor, ha természetes születéssel születtünk.

Mi az a mikrobiom?

A mikrobiom a mikrobák (mikrobioták) összessége, amelyek velünk, bennünk, rajtunk élnek. Bennünk a gyomorban és a belekben, rajtunk a bőrünkön. Ezek a mikrobák táplálnak, védenek, valamint időnként kihasználnak minket.

Az emberi szervezetet a humán sejtekből összeállt szövetek és szervek alkotják olyan szerveződést követve, amelynek során közös ökoszisztémát alkotnak a szervezetünkben élő mikrobákkal, azaz a mikrobiommal. Az ide tartozó baktériumok, vírusok, gombák részt vesznek az emberi szervezet integritást biztosító határainak védelmében. Nélkülözhetetlen anyagokat állítanak elő, és megakadályozzák idegen (és betegséget okozó) mikroorganizmusok tartós megtelepedését. Tehát sok jót tesznek a szervezetünkkel. Amikor viszont felborul a mikrobiom, a mikrobák összességének egyensúlya, akkor szükség van a bélflóra egyensúlyának helyreállítására.

Az emberi test több mint tízszer annyi mikrobiális sejtet tartalmaz, mint emberi sejtet, bár a teljes mikrobióta össztömege csak 200 gramm körüli. Bár egyes becslések ezt akár 1400 grammra is tehetik. Emberben, a 1015–1016 nagyságrendben, tehát testi sejtjeink számához (körülbelül 1014) képest jelentős túlsúlyban testünkben élő mikroorganizmusok az egészséges homeosztatikus egyensúly fontos epigenetikai (a gének öröklődési formájának vizsgálata) elemét jelentik.

Különféle betegségek esetén a patomechanizmus (betegségek kialakulásának folyamata) lényeges része ennek az egyensúlynak a megbomlása. Napjainkban egyre több kutatás számol be a mikrobiom jelentőségéről egészségben és betegségben egyaránt. Bár legtöbbször nem tisztázott még, hogy okról vagy következményről van-e szó. A mikrobiom biológiai jelentőségét felismerve elkerülhetetlen az elterjedt antibiotikum-használat alapvető átértékelése.

Vannak, akik „újonnan felfedezett szerv”-ként tekintenek a mikrobiomra, mivel létezését az 1990-es évek végéig nem ismerték fel általánosan, és jelenleg úgy gondolják, döntő hatással van az emberi egészségre. A mikrobák megtalálása a modern molekuláris genetikai módszerekkel vált lehetővé, hiszen nagy részük a jelenlegi technikákkal nem tenyészthető ki laboratóriumi környezetben.

Úgy gondolják, kapcsolatba hozhatók autoimmun betegségekkel, mint a cukorbetegség, reumás ízületi gyulladás, izomsorvadás, sclerosis multiplex, fibromyalgia és talán a rák néhány fajtája. Az elhízást is elősegítheti a bélflórában található nem optimális mikrobakeverék. Tekintve, hogy a testünkben található mikrobák befolyásolhatják a neurotranszmitterek (ingerületátvivő anyagok) termelését, megértésükkel közelebb juthatunk a skizofrénia, depresszió, bipoláris zavar és más neurokémiai (az idegszövetek kémiai felépítésének vizsgálata) egyensúlyzavarok gyógyításához.

A mikrobiomok létezése más környezetekben is megfigyelhető, például a talajban, tengervízi és édesvízi rendszerekben. Úgy gondolják, hogy az endoszimbionta elmélet először komplexebb élőlények létrejöttéhez vezetett, és az endoszimbiózis továbbra is alapvető szerepet kap az élőlények evolúciójában és új niche-ek elfoglalásában. A szóba jövő mikrobák nagy része nem patogén (nem okoz betegséget, csak ha túlságosan elszaporodik), hanem harmóniában és szimbiózisban él gazdaszervezetével.
Amikor az édesanyánk méhében voltunk, a bélrendszerünk nagyrészt mikrobamentes volt. Ami ezután történt, függ attól, hogyan születtünk.

Hogyan született Ön?

Természetes születéssel?

Ha hüvelyi úton, természetes szüléssel született, akkor végigment a szülőcsatornán, és jó nagy adagot kapott az édesanyja ürülékéből és hüvelyi váladékából. Mivel ezeknek a baktériumoknak nem akadt versenytársuk a létező mikrobák közül, gyorsan elfoglalták a bélrendszerét.

Császármetszéssel született?

Ha császármetszéssel született, akkor a baktériumok máshogy telepedtek meg a bélrendszerében. Az első baktériumok, amikkel találkozott, a műtőben kószáltak, illetve az Önt csecsemőként kezükben tartó emberek bőrén éltek. Vagy bármi máson, amit belélegzett vagy lenyelt élete első néhány órája során. A császármetszéssel született csecsemőktől vett székletminták azt mutatják, hogy egészen más a baktérium-populációjuk, minta hüvelyi úton születetteké.

A császárral születetteknél 64 százalékkal valószínűbb, hogy túlsúlyosak lettek, mint a vaginálisan születettek.

Emellett a császármetszéssel született babák jóval valószínűbb, hogy allergiásak lesznek a későbbiekben. Ez tehát azt jelenti, hogy természetes szüléssel sokkal nagyobb az esélye arra, hogy erősebb lesz az immunrendszere. A bélflóra jelentősége pedig azért fontos, mert immunrendszere erősségének 70-80%-át az étrendje, az elfogyasztott élelmiszerek egészségessége és emésztőrendszerének a működése határozza meg.

Szoptatás fontossága immunrendszere erősségében és bélflórája egyensúlyában

A szoptatás mindenképpen jól elindítja a csecsemő mikrobiomját, és valószínűleg hozzájárul ahhoz, hogy az anyatejes babáknál a felével kisebb a valószínűsége, hogy ekcémát vagy asztmát kapnak, mint a csak tápszerezett babák. Az anyatejjel táplált babák tehát már a szoptatásuk idején előnybe kerülnek a tápszerezett babákkal szemben. Ez egyszerűen azért van, mert az anyatejjel táplált babáknak erősebb az immunrendszere.

Ahogy idősödik a biomja változik, és a beleiben élő fajok száma megnő. Az újszülöttben lévő körülbelül 100 fajról a felnőttekben kb. 1000 fajra. Mire 3 éves lesz, a bélflórája nagyrészt kialakul. Bár még mindig változhat a különféle fertőzésekre, az antibiotikumos kezelésekre és az étrend változásaira, valamint a stresszre reagálva.

Főleg vékonybele alsó részén, egészen a vastagbél végéig egyre sűrűbben élnek baktériumok. A bél ép baktériumflórája elengedhetetlen az egészséghez: a savképző csírák megakadályozzák a béltartalom megromlását és az idegen, káros baktériumok elszaporodását. Más bélbaktériumoknak a vitaminok termelését köszönheti: például a B-vitaminok közül többét és a véralvadásért felelős K-vitaminét. A bélbaktériumok életfeltételei, így a bélflóra összetétele is a felvett tápláléktól függően változik.

Az antibiotikumok és a hashajtók, a gyomor-bél traktus gyulladásai, továbbá minden, ami akadályozza az emésztés szabályos lefolyását, zavarhatja, de akár szét is rombolhatja a bélflórát. A bélflóra egyensúlyának felborulása azonban az immunrendszer működésének zavarához is vezethet, így ilyenkor könnyebben betegszik meg.

A bél és az immunrendszer

Emésztőrendszerét kötőszövet veszi körül, amely feltűnően gazdag nyirokcsomókban és nyirokerekben. Itt találhatók a limfociták, amelyek egyes immunsejtek milliárdjaiból alkotják a szervezet védekező, azaz immunrendszerét. A limfociták speciális védekezősejtek, amelyek a csecsemőmirigyben vagy a csontvelőben képződnek.

A baktériumokkal való minden új találkozáskor a limfociták beprogramozódnak a felismerésükre.

Ezt az információt a szervezet többi limfocitájának is továbbítják.

A bél számos szimbiotikus és idegen baktériumával immunrendszerünk „edzőtábora”. Itt nyer gyakorlati tapasztalatokat az egész szervezet immunvédekezése. Ezért minden, ami a belet károsítja, az immunrendszert is gyengíti. Ez pedig azért olyan nagy jelentőségű, mert immunrendszerünk erősségének 70-80%-a az étkezésünktől, az étrendünktől és az emésztőrendszerünk működésétől függ.

Emésztés és légzés

Hasüregét vékony, nedvesen csillogó hártya, a hashártya borítja, amely lehetővé teszi a szintén hasonló réteggel bevont hasi szervek súrlódásmentes mozgását. A hasüreget felül a rekeszizom választja el a mellkastól. A rekeszizom a légzés közben mozgó, vékony, nagyon rugalmas izomréteg. Belégzéskor, amikor a tüdő megtelik levegővel, a rekeszizom megnyúlik a hasüreg irányába. Kilégzéskor viszont a tüdő térfogatának csökkenése a következtében felfelé húzódik.

A belek tájékának zavarai a rekeszizom légzés közbeni mozgását is befolyásolhatják: a telített gyomor, a felfúvódott has, a renyhe belek és a kinyúlt hasfedő mechanikailag akadályozzák a rekeszizom mozgását. Így ördögi kör következik, mert ezzel elmarad a rekeszizom mozgásának az emésztőszerveket serkentő hatása.

Idegműködés a gyomor-bél traktusban

A gyomor-bél traktust az akaratától független (vegetatív) idegrendszer irányítja, amely így automatikusan szabályozza az alapvető életfunkciókat - például a légzést vagy az anyagcserét. Ez az idegrendszer agya és gerincvelője legősibb részéből származik, és tudata csak korlátozott mértékben képes befolyásolni.

A vegetatív idegrendszer két részből áll:

  • A szimpatikus idegrendszer a külvilágban való cselekedeteiért felelős. Ez idézi elő az izmok megfeszülését, a szívverés és keringés felgyorsulását, a mellékvesekéreg az adrenalin stresszhormon termelését, ugyanakkor gátolja az emésztési funkciókat.
  • A paraszimpatikus idegrendszer- a szimpatikussal ellentétben- a szervezet növekedését és regenerálódását, a táplálékfelvételt és az emésztést, a sejtek felépítését, a kiválasztást és az immunkészültséget irányítja.

Pszichoszomatikus reakciók.

  • A vegetatív idegrendszer nagyon érzékeny a pszichikai hatásokra. A túlterheltség vagy a félelem ezért könnyen a gyomor-bél rendszer zavaraihoz vagy megbetegedéseihez vezethet.

A fejlődéspszichológia szerint gyermekkora bizonyos szakaszaiban visszafordíthatatlan tanulási folyamatok zajlanak le. A szoptatás nemcsak az éhség csillapítására szolgál, hanem az anyai törődést is közvetíti a gyereknek.

A táplálkozás és a védettség érzése szorosan összekapcsolódik.

  • Ha mindkettő elegendő mértékben megvan, a gyerek magabiztossá és önállóvá fejlődik. Ezzel szemben, ha kevéssé, vagy csak részben elégítik ki az igényeit, annak hasmenés, hasfájás, idegesség lehet a következménye.

A gyermekkorban átélt fájdalom később újból aktiválódhat, ha túlterhelt, ha fél vagy magányosnak érzi magát.

A gyomor-és a béltájéki fájdalmai és zavarai ezért lelki fájdalom vagy hibás érzelmi fejlődés megnyilvánulásai is lehetnek.

Túlterhelt bél a bél mikrobiom egyensúlyának felborulásával

A bél gyakrabban felmondja a szolgálatot, mint hinné. A stressz, a helytelen étkezési szokások, a gyógyszerek okozta mellékhatások, a mozgás hiánya túlterheli. És ezt egyetlen röntgenfelvételen sem látja.

Mivel a fájdalom hiányzik, ezért a problémát többnyire észre sem veszi.

Ha az állandó túlzott igénybevételnél a bél renyheségéről beszélünk, ez egyenesen ironikusnak tűnhet.

Aki lusta, az kevesebbet tesz, mint amire képes. Aki azonban túlterhelt, az már nem képes többre, túl sokat tett. A túlterhelt bél egyre rosszabbul emészt. Az emésztetlen anyagok méreggé válnak, amely károsítja a bél nyálkahártyáját. A táplálékból több olyan részt vesz fel, amelyet egyébként testidegenként visszautasítana. Ez a működészavar az immunrendszer következtében pedig az egész szervezetre kihat.

Mik a túlterhelt bél jelei:

  • a has túl nagy, felfúvódott, túl kemény, illetve vagy ernyedten lóg, vagy görcsösen be van húzva. A has környéke nyomásra érzékeny.
  • A gerincoszlop hibás állása, például görbe hát.
  • A bőr, a látható nyálkahártyák, a has, körmök, a lábak rossz állapota (például dagadás, visszerek)

Túlterhelt bél következtében fellépő betegségek

  • a bélflóra megváltozása
  • fertőzésekre való érzékenység
  • bizonyos élelmiszerekre való érzékenység (ételallergia)
  • fejfájás
  • krónikus gyulladások (például ízületeké)
  • hormonális zavarok (például a pajzsmirigy hormon működésének zavara)
  • a mirigyek elégtelen működése
  • bőrkiütések

Bélflóra helyreállítása házilag

Legyen változatos az étrendje egészséges ételekből összeállítva. Ez segíteni fog Önnek bélflórája egyensúlyának helyreállításában.

Bélflóra helyreállítása étrendje megváltoztatásával

Nem csupán az számít, milyen típusú baktériumok élnek a bélrendszerében, hanem az is, hogy mennyire sokfélék. Az a jó, ha a bélflórája minél több fajtából áll. Egy kisebb faj elvesztése nem jár nagyobb hatással, de ha néhány „rossz” faj átveszi a vezetést, a hatás katasztrofális lehet. A változatos mikrobiom lehetővé teszi, hogy a bélrendszer sokkal gyorsabban felépüljön egy hasmenéses rohamból.

Sajnos, ahogy a vadon élő állatfajok száma megcsappant, a beleiben élő baktériumfajok száma is csökkent már évtizedek óta.

Ez részben azért van, mert kevés fajta ételt eszik. Ez azért problémás, mert ezzel a bélbaktériumok étrendjét is korlátozza. A 250 ezer ismert ehető növényfajból kevesebb, mint 200-at használunk fel. A világ ételeinek 75 százaléka csupán 12 növény- és öt állatfajtól származik.

Egy másik oka a hanyatlásnak az antibiotikumok széles körű alkalmazása: nemcsak az emberek kezelésében használják őket, hanem az állattartásban is, hogy segítsenek az általunk fogyasztott állatok hízlalásában.

Az antibiotikumok fogyasztása (link: antibiotikumok) azonban az antibiotikumoknak ellenálló kórokozók terjedését is segíti emberben, állatban egyaránt. Ma, amikor szinte mindenki szenved emésztési, hangulatingadozási panaszoktól, és egyre gyakoribbak az allergiák, intoleranciák és autoimmun betegségek, különös figyelmet igényelne az, hogy mennyi antibiotikumot juttatunk a szervezetünkbe közvetett módon.

Az állatoknak adott hormonok elsősorban nemi és növekedési hormonok. Ezek nemcsak a gyorsabb növekedést, hanem az eladhatóbb húsösszetételt is biztosítják. A hormonok a hústermékek elfogyasztásával az ember sejtjeinek működésére is hatással lehetnek, befolyásolva azok növekedését és fejlődését. Ráadásul az ösztrogén bizonyos szövetekre rákkeltő hatást is gyakorolhat.
Végül pedig ott vannak az emulgeálószerek és más élelmiszer adalékanyagok. Ezek olyan vegyszerek, amelyeket a feldolgozott élelmiszerekhez adnak, hogy étvágygerjesztőbbek, illetve tovább eltarthatók legyenek. Kimutatták, hogy csökkentik a mikrobiom fajgazdagságát, és közvetlenül hozzájárulnak a vastagbél gyulladáshoz és a cukorbetegséghez.

Mit jelent ez számunkra? Mit jelent ez Önnek?

  • Leginkább azt, hogy hagyja el étrendjéből, illetve jelentősen csökkentse a feldolgozott élelmiszerek, a felvágottak, sütemények, édességek, chipsek, cukrozott üdítők, gyorsételek, valamint a félkész és készételek fogyasztását. Azért, mert ezek adalékanyagaikkal, élelmiszerszínezőikkel, állagfokozóikkal, tartósítószereikkel idővel tönkreteszik a bélflóráját. Ezzel együtt pedig rontják az emésztését, és ezzel gyengítik az immunrendszerét, amivel előbb-utóbb megbetegítik.
  • Bármilyen erős most az immunrendszere, és bármennyire tökéletes még emésztőrendszere működése, ezeknek az egészségtelen ételeknek a fogyasztásával egyre gyengébb lesz. Azért, mert a legkeményebb vasat is megeszi idővel a rozsda, és a legerősebb immunrendszert is tönkreteszi az egészségtelen táplálkozás. Nem ma, és nem holnap. Hanem évek vagy évtizedek alatt. Lassan, de biztosan.

Hogyan tegye változatosabbá a bél mikrobiomot?

Hogyan tegye egészségesebbé emésztőrendszerét?

  • Minél többféle növényt fogyaszt, annál változatosabb a mikrobiomja. A bélbetegségekkel küzdők közül nagyon sokan tudják ezt. Ön is pontosan tisztában van mikrobiomja változatosságának fontosságával?

Azok, akik legalább heti egy alkoholos italt isznak, változatosabb mikrobiommal rendelkeznek, mint akik egyáltalán nem isznak semmilyen alkoholt.

Nyisson ablakot!

Az irodákban, üzemcsarnokokban, műhelyekben dolgozó emberek életük 90 százalékát nem kinn a szabadban, hanem bent, zárt szobákban töltik. Ez azért egészségtelen, mert kevesebb mikroba található az elhasznált levegőjű helységben. Ha Ön nem a mezőgazdaságban vagy nem az építőiparban dolgozik, akkor nagy valószínűséggel életének nagyobb részét a négy fal között tölti. Elzárva a friss levegőtől. Ez pedig nem tesz jót az egészségének, nem tesz jót immunrendszere erősségének.

A tanulmányok azt mutatják, hogy az ablak kinyitása növeli a mikrobák számát a házban, és ezért valószínűleg Önben is. Ez pedig jót tesz az immunrendszerének és az egészségének.

Egyen több növényi élelmiszert a bél mikrobiom helyreállításáért

Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy hagyja el a húst. És azt sem jelenti, hogy egyszerűen sokkal több répát fogyasszon. Azt jelenti, hogy a lehető legváltozatosabb fajtájú növényeket fogyasszon.

  • Például fogyassza el az egész spárgát, ne csak a végét.
  • Egye meg a brokkoli tönkjét, ne csak a virágát.
  • Ne hámozza meg mindig az almát. Talán hallotta már azt a mondást, hogy a „héjában van a vitamin”. Természetesen nemcsak ott van, de a héjában is.

Egyen változatosabban! Egyen több mindent! Egye nyersen, és egye többféleképpen feldolgozva. Nemcsak főzve, hanem párolva is.

Piszkolja össze a kezét!

Ne azért, hogy koszos legyen a keze, hanem azért, hogy erősebb legyen az immunrendszere. Ezzel pedig nagyobb legyen a védettsége a baktériumokkal és vírusokkal szemben.

Töltsön több időt a szabadban, a friss levegőn. Ne a szobabiciklin fusson, hanem a szabadban, a friss levegőn. Legyen többet a természetben, és töltse az idejét kertészkedéssel. A kert összeköt minket a több millió baktériummal, amely a talajban lakik, és jó módszer a testmozgásra is.

Természetes segítség immunrendszere erősségéért

Reggelenkénti kefés masszázs bőre felfrissítésére: az immunrendszer erősítésére

  • A kefe, amelyet használ, ne legyen túl kemény. A háta eléréséhez kaphatóak nyeles kefék is.
  • Így végezze: jobb lábon kezdve körkörös mozdulatokkal alaposan dolgozza meg a boka külső és belső oldalát, a vádlit, a térdet, a combot hátul és elöl. Végül ugyanígy kefélje végig a bal lábát. A felsőtesten ismét a jobb oldallal kezdjen, méghozzá a kezével és a karjával, majd lefelé a válláig, amely néhány ráadás kört is kapjon. A bal kar után a hátát kefélje végig alaposan, a fenékről és csípőről sem feledkezzen el. A masszázst néhány gyengédebb körzéssel fejezze be a hason és a mellen.

Hasonlóan jót tesz a harmatban lépkedés, a kötélugrás, a jóga, az autogén tréning és különböző légzőgyakorlatok.

Ezeknek a reggeli kis gyakorlatoknak az elvégzése bizonyítottan jó hatással van az immunrendszerre, illetve jó közérzetet biztosít, kiváló napindító tevékenység.

Ezek közül az otthon is könnyen használható, házilagos módszerek közül melyeket fogja használni bélflórája egyensúlyának helyreállítására?

Bélflóra helyreállítása természetes módon, mellékhatások nélkül immunrendszere erősségéért

A Harmóniába meghitt, nyugodt környezetbe érkezik a bélflóráját és immunrendszerét javítani akaró gyógyulni vágyó. A kölcsönös bemutatkozás után hellyel és kellemesen meleg teával kínálom Önt. Közben elindul egy kötetlen beszélgetés. Ez már egészsége általános állapotának és bélflórája egészségének a felmérését segíti.

Egészsége és bélflórája állapotának felmérése az arc, tenyér-és talp, valamint füldiagnosztikával (ezen testrészek alapos megtekintésével) folytatódik. Majd ezt követi egy részletes kikérdezés a látottak alapján.

Miután áttanulmányoztam az orvosi leleteket, javaslatot teszek a helyes étrend kialakítására, vitamin- és ásványi anyag pótlásra, és a bélflóráját javító mozgásfajtára. Röviden összefoglalva életmód tanácsokat adok bélflórája egészségének mellékhatások nélküli helyreállítására.

Problémája mellékhatások nélküli eredményes kezelésének megfelelően elkészítem a személyre szabott kezelési tervét.

Ezután pedig megkapja az első mellékhatások nélküli kezelést talpmasszázs és fülakupunktúrás kezelés formájában.

Bizonyos esetekben, bélflórája állapotától függően, szükség van „házi feladatra” két kezelés között. Azért, hogy még hatékonyabban tudjunk együttműködni, és még gyorsabb és eredményesebb legyen a gyógyulás folyamata.

Krónikus, elhúzódó betegségeknél több alkalommal is kell találkoznunk. Enyhébb esetekben az első konzultáció után telefonon, emailben tartjuk a kapcsolatot. Ha gyógyulni vágyik, akkor bízhat abban, hogy nem engedem el a kezét a teljes javulásig.

A bélflóráját javító és immunrendszerét erősítő kezelés végén ellazultan, kiegyensúlyozottan távozik első kezeléssel egybekötött állapotfelmérő konzultációjáról.

Bélflórája mellékhatásoktól mentes helyreállítását kéri Gorszkij-Kossuth Klaudia természetgyógyásztól?

Gorszkij-Kossuth Klaudia természetgyógyászBél mikrobiom helyreállítása immunrendszere erősségét és bélflórája állapotát felmérő konzultációja alapján. Előzetes bejelentkezés alapján várja Klaudia.

  • Munkaidőben hívja a +36-1-269-2946-os telefonszámunkat bélflórája mellékhatások nélküli eredményes helyreállításának lehetőségéért.
  • Vagy töltse ki az űrlapot. Az űrlapon adja meg elérhetőségét, és kollégánk visszahívja Önt.

Immunrendszerét és bélflórája állapotát felmérő konzultációján egészsége és immunrendszere alapos állapotfelmérésére kerül sor, amely alapján megállapítható, hogy

  • mi okozhatta bélflórája egyensúlyának felborulását. Ezt megszüntetve már könnyebben vissza tudja állítani bélflórája egyensúlyát.
  • Megbeszélik, hogy bélflórája helyreállításához és egészséges működéséhez milyen étrendbeli és életmódbeli változásokra lehet szüksége.
  • Eldöntik, hogy milyen természetgyógyászati kezeléseket használhatunk a bél mikrobiom helyreállításához, panasza mellékhatások nélküli megszüntetéséhez.

Bélflóra helyreállítása várja mellékhatások nélkül a Harmóniában. Állapotfelmérő konzultációjára Klaudia szeretettel várja. Eljön hozzá bélflórája helyreállításáért és egészséges működéséért?

Gyógyulásához kérjen információt most, mert egészsége a legdrágább kincse, és így tudunk segíteni

Az Ön neve*:
E-mail címe*:
Telefonszáma*:
Üzenete*:

A *-gal jelölt mezőket mindenképp töltse ki!
Adatait bizalmasan kezeljük. Harmadik félnek nem adjuk ki. 2 munkanapon belül visszahívjuk.

         
Harmónia Centrum a médiában: