Melyek a gyulladás lelki okai?

A gyulladás a szervezet védekező célú válaszreakciója a vírusok és baktériumok által okozott fertőzésekre. A vírus vagy baktériumfertőzés által okozott támadásra szervezete az immunrendszer tanulásával válaszol.

A gyulladás célja az, hogy az immunrendszer megtanulja az adott vírus vagy baktérium által okozott fertőzés elleni védekezést. Ha ez sikerül, akkor a fertőzés ellen az azt követő esetekben már védekezni tud. Immunrendszere megtanulta a feladatát, és immunissá vált az adott vírusra, baktériumra.

gyulladás lelki okai

A gyulladás a szervezet védekező reakciója. Mik lehetnek a gyulladás lelki okai?

A test teljes területén bárhol kialakulhat gyulladás, bármelyik szervben. A betegségek többségéhez hozzátartozik kisebb-nagyobb mértékű gyulladás, ami csökkenthető természetes gyulladáscsökkentőkkel. Mégpedig mellékhatások nélkül.

A gyulladás legfőbb tünetei a vöröslő duzzanat, a fokozott hőképződés, a láz. A láz tulajdonképpen a szervezet védekező rendszerének működését jelzi.

  • A gyulladás testi tüneteiről a lelki síkra áttérve a gyulladás a lélekben kialakult zavar, a belső lelki forrongás kifejeződése. Bármilyen felkavaró, indulatteli negatív érzelemhez kapcsolódhat.
  • Forrása lehet például a harag valaki vagy valami iránt.
  • Ugyanakkor nemcsak kifelé vetített érzelem lehet a gyulladás lelki oka, hanem belső, saját magunkat marcangoló, és békén nem hagyó érzelem is, ami miatt emésztjük magunkat. Ilyen lehet például a bűntudat valami miatt.
  • Ilyen ok lehet emellett még például a bánat, a gyász valamilyen jelentős veszteség miatt.
  • Ilyen lehet a düh is, amikor nem tud, vagy egyszerűen nem akar elfogadni valamit, és ez állandóan frusztrálja, dühíti.

A szervezetet megtámadó fertőzések és a szervezet erre adott válaszlépéseként a gyulladás a harcászathoz hasonlatos.

  1. immunrendszere

    Immunrendszere védi testét a fertőzésekkel szemben. Kattintson a képre, és ismerje meg, hogy mit tehet immunrendszere megerősítéséért

    A fertőzéseket okozó vírusok és baktériumok megtámadják a szervezetet.

  2. A támadás elleni védekezésül a szervezet az immunrendszerét mozgósítja.
  3. A mozgósításra az immunrendszer visszatámad. Tájékozódik, és felveszi a harcot a behatoló vírusokkal vagy baktériumokkal szemben. Fokozatos tanulással megtanulja, hogy hogyan tud eredményesen védekezni a támadással szemben.

A behatolók elleni védekezés vagy visszatámadás a gyulladás, amelyben az immunrendszer túlhevült, lázas, gyulladt állapotot hoz létre a fertőzések leküzdésére. Ilyen háborgó, forrongó helyzetben a lélekben is túl sok feszültség, stressz, kitörésre váró, vagy már ki is tört indulat és érzelem halmozódik fel.

Ilyen robbanékony, gyúlékony állapotban, a polaritásra, az ellentétes pólusok kiegyenlítésére törekedve vissza kellene állítani az egyensúlyt. Le kellene gyűrni a vírusok, baktériumok okozta fertőzést, meg kellene szabadulni attól a túláradó indulattól, ami lelkileg felkavar bennünket.

kutya meditáció közben

A meditáció, gondolatainak a lecsendesítése neki is jót tesz. Mit gondol? Segítene Önnek is?

  • Fel kellene adni a haragot. Félre kellene tenni, túl kellene lépni rajta. Persze tudom, hogy sokkal könnyebb ezt leírni, mint csak úgy könnyedén félretenni.
  • Meg kellene békélni másokkal, akikre éppen dühösek vagyunk vagy haragszunk. Célszerű ehhez megkeresni azt, hogy vajon mi mozgatja a másikat? Miért teszi azt, amit tesz? Lehet, hogy nem is minket akar támadni, csak egyszerűen nem is gondol arra, hogy mit okoz nekünk.
  • Persze az is lehet, hogy éppen saját magunkkal kellene megbékélnünk.

El kellene fogadni magunkat olyannak, amilyenek vagyunk. Az élet polaritását, az ellentétes pólusok kiegyenlítését szem előtt tartva le kellene mondani egyes lehetőségekről, ha más lehetőségeket annyira akar. Meg kellene bocsátania, vagy legalábbis megértőbbnek kellene lenni másokkal. Vagy akár saját magával, ha nagyobb lelki békében szeretne élni nem csak másokkal, hanem önmagával is.

Hogyan tudna megértőbb lenni? Hogyan tudna jobban megérteni másokat? Hogyan tudna jobban elfogadni másokat?

Hogyan tudná jobban megérteni saját magát? Hogyan tudná lelki egyensúlyát visszaszerezni?

  • Biztosan segítene, ha jobban megismerné saját magát.
csípőízületi fájdalom

Csípőízületi gyulladás kínozza

Ha nincs béke a lelkében, ha háborog valamiért, akkor a lelki problémák megoldatlansága miatt a megoldatlan lelki konfliktusok előbb-utóbb testi jelekben jelentkeznek. Például a gyulladás testi tüneteiben jelennek meg azért, hogy Önt végre rákényszerítse a megbékélésre, az elfogadásra, a megértésre. Azért, mert úgy tűnik, hogy enélkül nem hajlandó megbékélni.

Ha nincs más mód arra, hogy tudati, gondolati síkon megértse lelke finom rezdüléseit, akkor a testének meg kell betegítenie magát ahhoz, hogy lelassítson, megálljon

  • túl sok stressz

    Próbálja meg jobban kezelni a stresszes helyzeteket!

    Azért, hogy csökkentse a túl sok stresszt az életében.

  • Azért, hogy átértékelje a dolgait.

Ha az apróbb jelekből nem ért, akkor szervezete drasztikusabb eszközökhöz nyúl. Ha „nem ért a szép szóból” akkor szervezete testi tüneteket produkálva kényszeríti ki Önből a feldolgozatlan lelki konfliktusok feloldását.

Egyedül minden nehéz. Elvesztett lelki békéjének a megtalálása is. Segítséget kérve viszont szinte semmi sem lehetetlen lelki békéje megtalálásában.

Szeretné megtalálni lelki békéjét? Szeretné jobban megérteni és elfogadni önmagát és a környezetében élők tetteit és cselekedeteit is? Szeretné, ha a gyulladás lelki okai nem okoznának Önnél többet gyulladást a szervezetében?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük