Stressz is okozhatja a vállízület gyulladását

Kellemetlen, amikor fáj a válla. Ilyenkor általában keressük fájdalmunk okát, amit sokszor bizony nem is olyan könnyű megtalálni.

Tudta, hogy a mindennapi hajtásból eredő stressz is oka lehet vállfájdalmának?

A vállunk az a testrészünk, ami a legnagyobb mozgástartománnyal rendelkezik. A vállunkkal tudunk a legtöbb irányban mozogni. Ez a vállízületünknek köszönhető, mely a szokásos jobbra-balra, előre-hátra mozgásokon kívül úgynevezett rotációs mozgásra is képes. Ezért rengeteg kisebb mozdulathoz is igénybe vesszük a vállainkat – még akkor is, amikor például egy asztalnál ülünk, és a számítógépen dolgozunk. Ilyen igénybevétel mellett nem kell rajta csodálkozni, hogy nem ritka a vállízület gyulladása, ami kutya kemény módon meg tudja keseríteni az életünket. Érdekes módon főleg fiatal és középkorú nőknél fordul elő, ami egyből értelmet nyer, ha tudjuk, hogy a tartós stressz is okozhatja a problémát: az ilyen korú nőknek igen sok területen kell megfelelniük, ami bizony elég sok feszültséggel jár.

Sikeres karriert és szerető családot is szeretne?

A fiatal nők többsége előbb-utóbb családot szeretne. Sokan gondolják azonban azt, hogy a családalapítás előtt még a karrierjüket is meg kell alapozniuk. Fontos kérdés, hogy milyen karriert terveznek, és mennyi időre van szükség a szakmai elismerés kivívására. Önnek milyen tervei vannak?

Sok olyan munkaterület van, ahol egy nő nem engedheti meg azt, hogy a gyerek nevelésének huzamosabb idejére kiszálljon a munkájából. Ha az általa eltervezett idő alatt nem sikerül elérni azt az elismertséget a szakterületén, vagy betölteni az a pozíciót, amit eltervezett, akkor ez bizony komoly frusztrációhoz, belső feszültségekhez vezethet, és ennek az egészségre kiható hatása is lehet. Ennek az idegi terhelésnek könnyen áldozatául eshet a vállízület is.

Ezzel még nem is beszéltünk felgyorsult életünk halmozódóan jelentkező, mindennapi kisebb-nagyobb feszültségeiről, a határidők szorításáról, a munkatársak közötti súrlódásokról, a váratlanul jelentkező mindennapos problémákról. Ennek a stresszes életmódnak könnyen az egészségük látja kárát azoknál, akik nehezen tudják kezelni ezeket a konfliktushelyzeteket.

Ön hogyan birkózik meg élete nehéz pillanataival?

Mitől gyulladhat be a vállízület?

A vállízület gyulladásának két jellemző oka lehet:

  • Ahogy említettük, az egyik ok lehet a tartós stressz. Ebben az esetben a panaszok mindössze néhány nap alatt kialakulnak. Tipikus tünet, hogy csökken a kar mozgástere, és főleg éjszaka érez fájdalmat a vállízületekben.
  • Az ülőmunka is vezethet a vállízületi panaszok fizikai megjelenéséhez. Ebben az esetben az jelenti a problémát, hogy nem egyenletesen terheli a kezeit. Ez teljesen természetes, hiszen mindenki jobban támaszkodik az „ügyesebb” kezére. A nap, mint nap végzett hasonló mozgásokkal így túlterhelheti az egyik oldalon az izmait, ízületeit. Ebben az esetben folyamatosan alakul ki a fájdalom. Először csak enyhén jelentkezik, majd a rendszeresen végzett, monoton mozgásokra erősödik.

Mindkettő komoly vállízületi fájdalmakkal jár, és ennek hatására erősen szűkül a kar fájdalomérzet nélküli mozgástere.

Hogyan kezelhető a vállízület gyulladása?

vállízületi gyulladásA legjobb kezelés ebben az esetben is a megelőzés. A legtöbbet akkor teszi az egészségéért, ha a gyulladást kiváltó okokat kiküszöböli az életéből.

  • A stressz ellen legjobban napirendje jobb megszervezésével, illetve eredményes stresszkezelő technikák alkalmazásával védekezhet.
  • Az ülőmunkánkból adódó egyoldalú, monoton terheléseket pedig a munka közben kevésbé használt izmai és ízületei rendszeres átmozgatásával, tornáztatásával tudja a legeredményesebben kivédeni. Izmai és ízületei arányosabb terhelésével megerősítheti azokat, és az így megerősített izmok sokkal jobban bírják majd a munkájával járó egyoldalú terhelést is.

Ha viszont már fájnak a vállízületei, akkor a megelőzéssel elkésett. Tetszik, nem tetszik, ilyenkor már fájdalma kezelésére van szükség.

Ha Ön sem szeret gyógyszereket szedni, és a mesterséges gyógymódok helyett az alternatívabb módszereket részesíti előnyben, akkor jó hír, hogy a vállízület gyulladása lökéshullám terápiával is gyógyítható. Akár már 4-6 kezelés is elég lehet, így hetek alatt megszabadulhat ettől a problémájától. Persze ehhez fontos, hogy ne húzza sokáig a vállspecialista felkeresését. Minél hamarabb látja be, hogy segítségre van szüksége, annál könnyebben megszabadulhat vállízülete gyulladásától.

Ön milyen gyakran érez fájdalmat a vállában?

  • Milyen panaszai vannak?
  • Panaszai mikor jelentkeznek?
  • Munkatársaink az (1) 269-2946-os számon várják hívását is, és válaszolnak a kérdéseire.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük