Visszeres a lába? Mi lehet a visszeresség lelki oka?

A szív és érrendszer szállítja az élet nedvét, a vért. Szimbolikusan a vér az élet áramlását, örömét, az élet igenlését, elfogadását fejezi ki. Ha pedig a vér, az élet nedvének áramlásával valami probléma van, akkor lelki síkon az élet elfogadásával, örömével, életünk alakulásával lehet valamilyen probléma.

Ha Önnek is visszeres a lába, akkor végiggondolta már az életét ebből szempontból?

  • Elégedett élete alakulásával? Elégedett jelenlegi helyzetével?
    Vannak tervei a jövőre?

A visszér lelki okai mik lehetnek?

visszér lelki okai

Mik lehetnek a visszeresség kialakulásának lelki okai?

Általában a lábszáron alakul ki a visszértágulat. Ha a vér áramlásában valamilyen probléma van, akkor ez élete folyamatát nehezíti, az előrehaladását akadályozza. Nemcsak az előrehaladást, a jövőbeni tervek megvalósítását nehezíti, hanem azt is kifejezheti, hogy már jelenlegi helyzetével sem elégedett, nem talál benne elég örömet.

„Élete öröme” nem elégíti ki annyira, hogy az élete áramlását szimbolizáló vér problémamentesen áramoljon a lábaiban, a visszereiben. A visszerek kitágulnak, ezzel is jelezve az élete alakulásával szembeni fenntartásait.

A visszér kialakulása nemcsak az élethelyzetével, élete alakulásával szembeni aggályát fejezheti ki, hanem arra is utalhat, hogy bizony nincs igazán tisztában a saját maga értékeivel. Önértékelési problémái miatt kishitűsége, vagy akár egyenesen kisebbrendűségi érzése miatt nehezen áll ki saját magáért, amikor másokkal szemben meg kellene védenie magát, véleményét vagy tetteit. Önértékelési gondjai miatt nemcsak a „lelke van maga alatt”, hanem a szervezete, a vérkeringése is ellustul, és nem képes már megfelelő módon pumpálni a vért, vagyis az élete erejét a testében.

Ez a kisebbrendűségi érzés és önértékelési zavar, akár odáig is fajulhat, hogy lelkileg elfásul, fizikailag pedig ellustul, mert nincs miért (a céljaiért) előre menni, küzdeni. Úgy érzi, hogy fizikailag nem tud, és lelkileg pedig talán már nem is akar „átmenni a falon” is akár céljai eléréséért.

A kitágult vénákban a vér áramlásának lelassulása nemcsak tetteinek és elszántságának a lankadását fejezheti ki, hanem a gondolatok formálásának a sebessége is „alacsonyabb fokozatra kapcsolhat”. Ez persze a jövőbe vetett hit lanyhulásával lehet szoros összefüggésben, ami az életerő és elszántság lankadásának a következménye.

Könnyen előfordulhat, hogy mindez azért alakul így, mert nem látja maga előtt a jövőbe vivő lehetőségeket, vagy pedig jelenlegi problémás helyzetéből nem látja a kivezető utat. Ilyenkor már nem egyszerűen arról van szó, hogy nem azt csinálja, amit igazából szeretne, hanem arról, hogy úgy érzi, hogy már jövőbeni céljai megvalósításának a lehetősége is hatalmas méretű akadályokkal áll szemben.

Az is lehet azonban, hogy a lázas mindennapi tevékenysége közben, amelyben úgy érzi, hogy megrekedt, és nem jut egyről a kettőre, elfelejtkezik arról, hogy meghatározza a jövőbe vivő céljait, és céljai kitűzésének elsődleges fontosságú feladatát, a mindennapi lázas tennivalók pótcselekvésével helyettesíti. Ez a pótcselekvés lehet akár tudatos „homokba dugja a fejét” stratégia, de akár arról is lehet szó, hogy „nem látja a fától az erdőt”. Ha Ön is magára ismer ebben a helyzetben, akkor a helyzetére melyik állítás jellemzőbb inkább?

Kishitűsége akár odáig is eljuthat, hogy a hibáira összpontosítva egyszerűen képtelen meglátni kétségtelenül meglévő értékeit. Talán lelke mélyén tisztában van az értékeivel, vagy legalábbis azok létezésével, de nincs elég lelki ereje, önmagába vetett hite és kitartása ezen önmaga előtt is egyre inkább rejtett értékeire alapozva megszervezni és élni az életét.

Nem találja saját értékeit, de helyette talál valami mást: az értéktelenségeit. Ez az értéktelenség-(érzés) aztán vonatkozik lelki és testi oldalra egyaránt. Valahol mélyen tisztában van értékességével, szépségével, de „nem hajlandó” számításba venni és ezekre alapozva élni.

Borúlátóságában úgy érzi, hogy problémái sokkal nagyobbaknak tűnnek, mint kétségtelenül meglévő értékei. Ezért aztán a buzdítás és bátorítás is „süket fülekre talál Önnél”. Így van ez? Vagy azért még korántsem ennyire rossz a helyzet, és megvan még az önmagába vetett hite?

szűk cipő

Visszeres lábnak sokféle oka lehet

A láb visszértágulata igen gyakran alakul ki terhes nőknél. Ez a terhességgel kapcsolatos félelmekből származhat. A leggyakrabban ilyenkor a születendő gyerek nevelésével kapcsolatos felelősségtől és kötöttségektől rettennek meg a kismamák.

A visszeres emberekre jellemző egy kicsit a lustaság, a célok eléréséhez szükséges elszántság és kellő kitartás hiánya. Ugyanakkor mivel saját maguk félelmeivel vannak elfoglalva, ezért a kellő rugalmasságra és engedékenységre való hajlam is csorbát szenved.

zaklató sarokfájdalom

Mi lehet az oka, hogy nem tud a sarkára állni?

Éppen kishitűségükből adódóan érzik úgy, hogy bizony ők nem lehetnek nagyvonalúak, mert akkor még kevésbé tudnak kiállni magukért, és még kevésbé tudnak a sarkukra állni. Pedig sok esetben ennek épp az ellenkezője lenne az igaz, mert az engedékenység nem biztos, hogy a gyengeség kifejezője, hanem inkább arról van szó, hogy hosszú távú céljai elérése érdekében a nagyvonalú emberből hiányzik a kicsinyesség, és időnként bátran lehet nagyvonalú.

Lelki síkon mit tehet a visszértágulat ellen?

Fontos, hogy megtanulja elfogadni önmagát, és szeretni mindazt, amit csinál. Önállóan gondolkodó emberként szabadon dönthet jelenlegi feladatairól, cselekedeteiről és jövőbeni céljairól is.

Kérjen információt gyógyulásához: (+36-1) 269-2946

Ha meri szabadjára engedni fantáziáját és kreativitását, akkor abból olyan merészebb célok születhetnek, amelyek megvalósításáért akár még érdemes lehet úrrá lenni a lustaságán is. Ha pedig nem a múltban megtörtént negatív jelenségeken és elkövetett hibáin rágódik, hanem előre tekint, akkor felfedezhet olyan lehetőségeket is, amelyeket eddig a problémáira fókuszálva nem is vett észre.

Saját maga előrejutásáért tűzzön ki célokat, és dolgozzon, nem pedig mások helyesléséért. Fokozatosan dolgozzon azért, hogy visszaszerezze az élete irányításához szükséges állóképességét.

Az elkövetkező egy évre milyen célt tűz ki maga elé?

  • Megírja nekünk, hogy mások is tanulhassanak belőle?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük