Lábszárfekély kialakulása

Lábszárfekély esetén a lábat borító bőrön fekély, fekélyes seb, sérülés alakul ki. A kialakuló fekély kezdetben kicsi, idővel azonban a fekély nagysága és mélysége is igen nagy és mély lehet.

A fekélyes seb kialakulhat a talpon és a lábszáron is. Leggyakrabban azonban a boka környékén jelenik meg a seb. Ez nem véletlen, ugyanis a boka környéke vérerekkel rosszul behálózott, ezért itt viszonylag gyengébb a sejtek vérellátása. A rossz vérellátás miatt pedig a sejtek nem jutnak hozzá bőségesen a működésükhöz szükséges tápanyagokhoz és oxigénhez.

Melyek a lábszárfekély kialakulásának okai?

kiterjedt lábszárfekély kezelés közben

Kiterjedt lábszárfekély lökéshullám kezelés közben. Még 3-5 kezelés, és begyógyul a fekélyes seb. Kattintson a képre, és ismerje meg hogyan

A lábszárfekély nem önálló betegség, valamilyen más betegség következtében alakul ki. Melyek lehetnek ezek a lábszárfekély kialakulásához vezető betegségek?

Visszeresség

A fekélyek kialakulásának leggyakoribb oka a visszeresség, a krónikus vénás keringési elégtelenség. A visszérbetegség a vénák egyenetlen kitágulása, amikor a kitágult vénákból a szív gyengébb működése és az ér falán lévő vénabillentyűk elégtelen záródása miatt már nem képes elegendő ütemben visszaszállítani a vért, és az elhasználódott vér pang a vénákban. A visszértágulat kialakulásában természetesen nemcsak a szív gyenge szívó hatása, és a vénabillentyűk elégtelen záródása a ludas, hanem a lábizmok ellustulása is. Ugyanis ha nem mozog eleget, akkor ellustult lábizmai már nem tartják olyan feszesen a tágult vénák vékony falát, és nem segítenek eléggé az elhasználódott vér visszaáramoltatásában.

Artériás keringési zavarok

A visszerességhez képest nagyságrendekkel kisebb számban, de még jelentős mennyiségben okozzák a lábszárfekély kialakulását az artériás keringési problémák is.

  • Az érszűkület szintén rontja a sejtek egészséges működését és vérellátását. A vér és tápanyaghiánnyal küszködő sejtek pedig a szokásosnál jóval nagyobb arányban veszítik el működőképességüket, és halnak el.
  • Az érszűkület és a visszeresség, sőt az ezután következő cukorbetegség is egy-egy hosszabb ideig tartó, krónikus állapot, amelynek következtében fokozatosan romlik a láb hámszövetében és annak közelében lévő sejteknek a működése. Ezzel szemben a elégtelen vérkeringés miatt az érben pangó vér rögösödése, a trombózis hirtelen, drasztikusan zárja el a véráramlást az adott területen, és órák alatt is drámaian képes rontani a sejtek működését.

Cukorbetegség

neuropátiás láb

Neuropátiás láb az idegek érzékelésének tompulásával, majd elvesztésével

Túlzottan sok lábfekélyes beteg van a cukorbetegek között is, mert az anyagcsere kisebb-nagyobb zavara az idegek érzékelésének romlásához, a sejtek működési zavarához és elhalásához vezethet.

Ezek a keringési és anyagcsere betegségek az adott területen lévő sejtek vér és tápanyagellátását nehezítik, rontják súlyosabb esetekben pedig lehetetlenítik el, és a rossz vérellátás miatt a sejtek nem jutnak a működésükhöz feltétlenül szükséges tápanyagokhoz és oxigénhez. Az oxigén és tápanyaghiányban szenvedő sejtek és szövetek pedig nem képesek megfelelően működni, elhalnak, sebesednek.

Az elhalt sejtek és szövetek miatti sebesedés nemcsak a seb, a sejtek nem megfelelő működése, a fájdalom miatt veszélyesek, hanem veszélyes fertőzések szervezetbe juttatásához is nyitott kapukat teremtenek. Minél jobban felborult a sejtek működése, minél nagyobb a fekélyes seb kiterjedése és mélysége, annál nyitottabb ez a kapu a fertőzéseket okozó kórokozók előtt.

Mi az oka lábszárfekélyének? Derítse ki 3 lépésben!

  1. lábszárfekély okai

    Van valamilyen ismert krónikus betegsége? Mióta sebesedik a lába? Mire figyeljen még? Mi okozza lábszárfekélyét? Tudja meg a Lábszárfekély okai kérdőív kitöltésével! Kérdőívéért kattintson a képre

    Töltse ki a lábszárfekély okát feltáró kérdőívet panasza pontos megfigyelésével!

  2. Válaszai kiértékelésével derítse ki a lábszárfekély kiváltó okát! Válaszai értékelésében tud segíteni lábszárfekély specialistánk konzultációján, ha elküldi nekünk pontosan kitöltött kérdőívét.
  3. A fekélyes seb okának kiderítése után ne halogassa lábszárfekélye kezelését és a sebesedést kiváltó betegség gyógyítását!

Azért, hogy panaszmentesen induljon és panaszmentesen is teljen a napja.

Kezdődő lábszárfekély kialakulásának szakaszai

cukorbeteg láb seb

Cukorbeteg láb seb. Előzze meg talpa sebesedését talpa gondos ápolásával. Több mint 800 fekélyes seb kezelésének tapasztalatával mondjuk Önnek, hogy sokkal könnyebb megelőzni talpa, lába sebesedését, mint kezelni a mély fekélyes sebet

A lábfekélyek kialakulásának kezdeti szakaszában természetesen még nem jelentkeznek a szabad szemmel is jól látható sebesedések. Ekkor a legkönnyebb azonban megvédeni lábát a sebesedéstől.

Kezdetben a hajszálvékony vérerek károsodása miatt a vörösvértestek a szövetek közé jutnak, és barnásan elszínezhetik a bőrt. Az erek károsodása miatt elégtelen vér és tápanyagellátás miatt a sejtek és szövetek működése romlik, az anyagcsere zavarai miatt károsodnak, zsugorodnak a bőr alatti szövetek, vékonyodik a bőr, és szinte vékony pergamenszerűen feszül rá a lábra. Különösen azokon a helyeken tapasztalható ez, ahol a bőr alatti szövetek is vékonyak, vagyis a boka környékén.

Gyakran tapasztalható a boka megduzzadása, a vizesedés is.

meggyógyítjuk lábfekélyét

Meggyógyítjuk lábfekélyét, lábszárfekélyét. Kattintson a képre, és ismerje meg hogyan

A sejtek működésének anyagcsere zavarai, az elégtelen tápanyag és vérellátás miatt előbb-utóbb azonban megjelennek a lábon a sebesedés jelei. A seb először csak apró, alig veszélyesnek látszó vörösödés. Később azonban a sejtek elhalása miatt a nagysága és a mélysége is nőhet. Ráadásul ezek nem könnyen gyógyuló, hanem nedvedző, levedző sebek, nem megfelelő kezelés és tisztán tartás hatására könnyen gennyessé, gyulladásossá válhatnak. Ez pedig még inkább meggyorsítja a sejtek elhalását.

A nedvező, gennyes, gyulladásos sebek nagyon hamar el tudnak hatalmasodni, ezért érdemes azonnal szakorvoshoz fordulni vele, és nemcsak a tünetet, az egyre terjedelmesebb sebet, hanem a sebesedést kiváltó alapbetegséget a keringés illetve az anyagcsere zavarát okozó betegséget is kezelni kell.

  • cukorbeteg láb szindróma

    Cukorbeteg láb szindróma

    Otthon próbálja kezelni fekélyes sebét? Egyedül?

  • Egyedül szinte minden nehéz. A fekélyes seb kezelése különösen, mert a fekélyes seb nagyon nehezen gyógyul. Segítséget kérve viszont szinte semmi sem lehetetlen fekélyes sebe gyógyításában és a fekélyes seb megelőzésében.
  • Jelentkezzen be a (+36-1) 269-2946-os számon a lábszárfekély súlyosabb tüneteinek megelőzésére!

2 gondolatok ezen: “Lábszárfekély kialakulása

  1. Gyårfas Edit Kovaszna

    Romániából vagyok, a férjemnek lábszárfekélye van. Szeretném megkérdezni hogyan lehetne Önökhoz bejutni. Nincsen magyar állampolgárságunk.

    1. harmonia-blog A Bejegyzés szerzője

      Kedves Gyárfas Edit Kovaszna
      Köszönöm kérdését. Telefonon keresztül lehet hozzánk bejelentkezni Dr. Záborszky Zoltán sebész orvosunkhoz a telefonszámainkon.
      Ha gondolja vagy Önöknek egyszerűbb, küldje el erre az e-mailre válaszolva telefonszámát, és akkor visszahívjuk Önt.
      Seb kezelésünkről itt olvashat bővebben:
      https://www.harmonia-centrum.hu/fekelyes-lab-kezelese
      Mielőbbi gyógyulást kívánunk a férjének

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük