Egészsége egyik legnagyobb ellensége a dohányzás

Egészségügyi problémáink egy részére nincs befolyásunk, bármit is teszünk, kialakulnak. De tény, hogy döbbenetesen sokat ártunk saját magunknak. Rengeteg az olyan probléma, ami az életvitelünk, rossz szokásaink, káros szenvedélyeink miatt alakul ki. Ezek közül toronymagasan vezeti a listát a dohányzás. Ön dohányzik?

hogyan szokjon le a dohányzásról

Hogyan szokjon le a dohányzásról?

Talán azért olvassa a cikket, mert Ön is érintett, és dohányzik?

Hiába tudjuk, mennyire káros az egészségre, rengeteg ember szívja hosszú éveken, évtizedeken át. A dohányzás nagyon erős függőséget tud okozni, így még akkor sem könnyű megszabadulni tőle, amikor a dohányzó már tényleg szeretne.

Nem arról van szó, hogy a dohányosok nem tudják, mit kockáztatnak. Pontosan tudják, hiszen a dohányzásellenes kampányoknak hála, a csapból is ez folyik. Egy részüket nem érdekli, és nem igazán hiszi el, de talán azok vannak a legtöbben, akik szeretnének szabadulni a függőségüktől, de nem tudnak. Sokan mondják, hogy csak akaraterő kérdése, de ez nem feltétlenül igaz. Külső segítség, esetleg extra motiváció nélkül nagyon kevés dohányos tud eredményesen leszokni a cigiről.

Tényleg ennyire nehéz?

A cigarettában a nikotin az, ami elsősorban a függőséget okozza. A nikotin pedig gyorsan ürül, ezért van az, hogy hamar megkívánja a következő cigarettát. Igazi addiktív anyagként a nikotin arra késztet, hogy mind többet és többet vigyen be. Ez egy mókuskerék, amiből nem könnyű kiszállni. Kezdetben észre sem veszi, és a napi 1-2 szál cigiről nagyon hamar eljut a napi 1 doboz, vagy még több cigiig.

Itt nagyon sokan megijednek, és próbálkoznak a leszokással. Ilyenkor azonban már nem könnyű, mert aki már ennyit szív, annak pláne nehéz elviselni a nikotinmegvonást. Igazi ördögi kör: nem tud leszokni, de ha tovább szívja, még erősebb lesz a függősége.

Pár sikertelen kísérlet után a legtöbb dohányos egyszerűen beletörődik, hogy nem tudja letenni a cigarettát, és feladja. Beletörődik, hogy ő márpedig így marad, miközben frusztrálja a gondolat, hogy közben folyamatosan rombolja az egészségét.

Köztes megoldásnak tűnhet az elszívott cigaretták számának csökkentése. Ez azonban további idegességet, frusztrációt okozhat, hiszen nem gyújthat rá az ember akkor, amikor igényelné. Mivel enyhítheti ilyenkor az idegességet? Hát ez az! A cigivel.

A visszahúzó rituálék

A dohányosok jelentős része bizonyos szituációkban szinte automatikusan gyújt rá. Aki dohányzik, vagy dohányzott, pontosan tudja, miről beszélünk: egy cigi a reggeli kávéhoz, egy a buszra várva, egy utolsó meló előtt, egy az ebédszünetben, evés után, egy a délutáni kávéhoz… a sort a végtelenségig lehetne folytatni, nyilván az egyéni napirendek szerint. Az ilyen rituálék nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy nem tud leszokni az érintett.

Akkor hiányzik a legjobban a cigaretta, amikor automatikusan, megszokásból szívja. Éppen ezért érdemes az ilyen helyzeteket elkerülni, a hasonló berögződéseken változtatni, ha komolyan gondolja a leszokást. Ha például a kávéhoz mindig is cigizett, akkor magát a helyzetet is hasznos megszüntetni, és a kávét is elhagyni egy időre, így kevesebb a hibalehetőség. Mehet más útvonalon munkába, ebédelhet máshol, a délutáni kávé helyett ihat teát – csak ne legyen ugyanaz a helyzet, mint amihez kell a cigaretta.

Egyedül nem megy

leszokni a dohányzásról

Miért olyan nehéz leszokni a dohányzásról?

Amikor megpróbál leszokni, általában úgy képzeli, hogy elhatározza magát, és nem gyújt rá többé. Na ez az, ami nem szokott összejönni. Olyannyira nem, hogy a dohányosok mindössze 4-5 százaléka képes ilyen módon leszokni a bagózásról. Döbbenetesen alacsony szám, igaz? Ebből is látszik, hogy a dohányzás egy nagyon erős függőség, amivel nem biztos, hogy meg fog tudni egyedül birkózni. Szerencsére azonban ma már kérhet segítséget a leszokáshoz. Segítséggel sokkal eredményesebb tehet.

A természetgyógyászat is segítséget kínál azoknak, akik le szeretnének szokni a dohányzásról. Ha ezt az utat választja, akkor szakember segítségével teheti le a cigarettát, ezáltal körülbelül hatszorosára emelve a siker esélyét.

Hogy működik ez?

  • Személyre szabott programmal segít a szakember.
  • Fülakupunktúrával lehet csökkenteni a sóvárgást, a cigaretta utáni vágyat, illetve talpreflexológiával gyorsítható a méreganyagok ürülése a szervezetből, ami hozzájárul ahhoz, hogy hamar jobban érezze magát.

Szeretne leszokni a dohányzásról szakember segítségével?

Foglaljon időpontot leszokásáért: (+36-1) 269-2946

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük